FR Eurocup – dublet dla Vidalesa, zwycięzcy wyścigu 2

Podczas swojego pierwszego weekendu w jednomiejscowym samochodzie Hiszpan David Vidales wygrał w tę niedzielę drugi wyścig mityngu Imola, dwadzieścia cztery godziny po zwycięstwie w pierwszym weekendzie.

opublikowany 26/07/2020 à 12:54

Jeremy’ego Satisa

Nic nie powstrzyma Davida Vidalesa. Po zwycięstwie w pierwszym wyścigu w swojej karierze w sobotę na torze Imola hiszpański kierowca Davida Vidalesa (JD Motorsport) zrobił to ponownie w niedzielne popołudnie podczas drugiego wyścigu włoskiego mityngu. Zaczął tuż za opiekunem pole position, swoim kolegą z drużyny Williama AlataloVidales lepiej wystartował i objął prowadzenie w drugim zakręcie, pod koniec pierwszej prostej. Z tyłu nigdy się nie martwił, nawet samochód bezpieczeństwa, który interweniował na 5. okrążeniu po tym, jak Petr Ptacek (R-Ace GP) wypadł z drogi.

Hiszpan zwyciężył zatem przed Williamem Alatalo (JD Motorsport) i Alexa Quinna (Arden) i od razu zajmuje... miejsce w mistrzostwach, pomimo swojej nieobecności na Monzy podczas rundy inauguracyjnej w zeszłym tygodniu.

Jeśli Alexowi Quinnowi udało się towarzyszyć dwóm mężczyznom na podium, to dlatego, że pokonał lidera mistrzostw, Brazylijczyka Cześć Collett (R-Ace GP) Członek Renault Sport Academy Collet ostatecznie zajął 5. miejsce, po poddaniu się atakowi Wiktora Martinsa (Grand Prix ART).

Dwa czwarte miejsca dla Martinsa

Francuz, który stracił korzyść z 5. miejsca na korzyść Franco Colapinto (MP Motorsport) na pierwszym okrążeniu, kilka zakrętów później szybko odzyskał pozycję. Skulony w wydechach Colleta przez cztery okrążenia, w końcu przypuścił atak na 5. okrążeniu, w szykanę na końcu pierwszej prostej.

Wyczyn, bo wyprzedzenie bez DRS i gwałtownego hamowania jest prawie niemożliwe. Było to właściwie jedyne prawdziwe wyprzedzanie w ten weekend. Aktualny wicemistrz tej kategorii był bardzo blisko podium po nieudanym ataku na Alexa Quinna na ostatnim okrążeniu.

Już autor świetnego powrotu w 1. wyścigu (z 16. na 9. miejsce), Hadriana Dawida (MP Motorsport) po starcie z 12. pozycji zajął 18. miejsce. Pochodzący z Royana czuje się bardzo komfortowo w wyścigu, ale nadal musi poczynić pewne postępy w kwalifikacjach. Reshad de Gerus (Ardeny), wicemistrz Francji F4 w 2019 roku, zajął 15. miejsce.

Pełną relację z zawodów Imola w Formule Renault Eurocup znajdziesz w numerze 2271 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.