Franco Colapinto wygrywa wyścig 1 przed Hadrienem Davidem

Znajdujący się w trudnej sytuacji od początku sezonu Franco Colapinto (MP Motorsport) w tę sobotę znalazł się w centrum uwagi, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie we FRECA.

opublikowany 11/09/2021 à 14:15

Jeremy’ego Satisa

Oprócz ładnego drugiego miejsca zdobytego kilka tygodni temu w pobliżu Zandvoort, Franco Colapinto (MP Motorsport) nie pokazał nic przez cały sezon, po zajęciu trzeciego miejsca w ostatniej edycji Formuły Renault Eurocup za niedotykalnymi Victorem Martinsem i Caio Colletem. W Austrii, Argentyńczyk nastawił budzik, zdobywając tyczkę w sobotni poranek, ale przede wszystkim udało mu się tego dokonać, wygrywając pierwszy wyścig na torze Spielberg, przed Hadrienem Davidem (R-ace GP) i Paulem Aronem (Prema).

Jak często w Formule Regionalnej wg Alpinenajważniejsze jest dobry start. Jego towarzysz z pierwszego rzędu, były kolega z zespołu Hadrien David (R-ace GP), wydaje się być w nieco lepszej sytuacji, ale nie na tyle, aby przejąć kontrolę na pierwszym zakręcie. Solidny Argentyńczyk trzymał wodze i stawiał opór Habom w pierwszej części wyścigu, a następnie objął dobre drugie prowadzenie.

Przeczytaj także > Wewnątrz mózgów Victora Martinsa i Isacka Hadjara

Występ, który niemal pozwala mu podwoić całkowitą liczbę punktów, ponieważ zdobywając 25 punktów za zwycięstwo, ma teraz 61 punktów w mistrzostwach. Jeśli chodzi o faworytów, to niekwestionowany lider mistrzostw Grégoire Saucy (ART Grand Prix) zajął 5. miejsce i stracił osiem punktów do wicemistrza Hadriena Davida, ale nadal zachował pięćdziesiąt dwa punkty przewagi.

Drugi Francuz, debiutant Isack Hadjar (GP R-ace), uplasował się na dziesiątym miejscu. Startując z 8. pozycji, zdenerwowany na starcie, Tricolore został na początku wyścigu wyprzedzony przez swojego kolegę z drużyny Zane’a Maloneya (R-ace GP). Jednak jego bezpośredni przeciwnik w wyścigu o mistrzostwo debiutantów, Włoch Gabriele Mini (ART Grand Prix), zajął za nim 12. pozycję. Warto także zwrócić uwagę na dobry wynik Gabriela Bortoleto (FA Racing), który zdobył punkty za siódme miejsce i notuje najlepszy występ w swoim sezonie. Kwalifikacje do Wyścigu 2 odbędą się w najbliższą niedzielę o godzinie 8:30, przed wyścigiem zaplanowanym na godzinę 12:50.