Weekend F3 w Barcelonie w skrócie

Teraz po każdym weekendzie Formuły 2 i Formuły 3 szybko znajdziesz wszystko, co musisz zapamiętać z weekendu wyścigowego.

opublikowany 10/05/2021 à 10:40

Jeremy’ego Satisa

Człowiek weekendu: Dennis Hauger (Prema)

Mistrz Włoch F4 2019 był mocnym człowiekiem weekendu. Dominujący z wolnej praktyki, kierowca wspierany przez czerwony Byk zdobył pierwsze pole position w sezonie. Cichy zwycięzca niedzielnego wyścigu, który zdobył najwięcej punktów, Hauger mógłby mieć już na swoim koncie dwa zwycięstwa, gdyby jego atak na lidera Matteo Naninniego na ostatnim okrążeniu drugiego wyścigu zakończył się czymkolwiek innym niż kraksą (patrz weekend). Niezależnie od tego Norweg jest już na szczycie tabeli z 2 punktami i ma o dwa punkty więcej od swojego kolegi z drużyny Olliego Caldwella.

Rozczarowanie weekendu: Roman Stanek (Grand Prix Hitech)

Powtarzając w tej kategorii Czech przed rozpoczęciem sezonu ogłosił się kandydatem na ostatnie podium. Jednak to, co pokazał podczas pierwszej rundy w Barcelonie, nie wydaje się być zgodne z jego celami. Stanek zdobył tylko jeden punkt dzięki swojemu 10. miejscu w 3. wyścigu, ale w sobotę nie zdobył punktów (16. i 12.). Co gorsza, został nawet pokonany przez swoich dwóch debiutantów z drużyny, Ayumu Iwasę (4 pkt) i Jak Crawforda (2 pkt).

Fakt weekendu: Podwójna kolizja w drugim wyścigu

W sobotę byliśmy świadkami niesamowitego zakończenia drugiego wyścigu. W walce o pierwsze miejsce Dawid Schumacher (Trident) i Enzo Fittipaldi (Charouz) zderzyli się na pierwszym zakręcie, pozostawiając Matteo Nanniniego (HWA Racelab) i Dennisa Haugera (Prema) na prowadzeniu. Problem ? Stało się tak, ponieważ ta dwójka wyeliminowała się nawzajem w tym samym miejscu na ostatnim okrążeniu, oferując zwycięstwo Olliemu Caldwellowi (Prema) na płaskowyżu i pierwsze podium w sezonie. F3 Victorowi Martinsowi (MP Motorsport).

Numer :

615

To liczba dni bez oficjalnych zawodów Juana Manuela Correi pomiędzy jego poważnym wypadkiem na torze Spa-Francorchamps w dniu 31 sierpnia 2019 r. F2i jego powrót do FIA F3 w ubiegły weekend. Amerykanin mimo wciąż obolałych nóg zdołał zdobyć punkt. „ Nadal jest wiele do poprawy, ale Boże, dobrze jest wrócić. ” – napisał na swoich portalach społecznościowych.