ERC – Bryan Bouffier zwycięża we Włoszech

Bryan Bouffier wygrał Rally di Roma Capitale, wyprzedzając Kajetana Kajetanowicza o trzy dziesiąte sekundy.

opublikowany 17/09/2017 à 17:49

Pierre Tassel

W swoim czasie, u szczytu rywalizacji, Sébastien Loeb i Marcus Grönholm stoczyli wspaniały pojedynek w Nowej Zelandii w 2007 roku, a Fin zwyciężył swoim Fordem Focusem RS WRC za trzy dziesiąte przeciwko Francuzowi.

Malutka szczelina, ta sama, którą dzisiaj pozwolił innemu francuskiemu pilotowi, Bryan Bouffier zwycięzcą Rally di Roma Capitale we Włoszech, licząc do Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Kierowca Gemini Clinic Rally Team Ford Fiesta R5 pokonał na drogach trans swojego polskiego rywala Kajetana Kajetanowicza (Ford Fiesta R5) do metyalpines.

Lider wczoraj wieczorem na koniec pierwszego etapu Francuz natychmiast stracił ponad dziewięć sekund na niedzielnym SS7, po wybraniu zbyt miękkich opon, pozostawiając Kajetanowiczowi kontrolę nad wyścigiem na nieco ponad 2″.

Panujący dwukrotny mistrz Europy nieznacznie powiększył następnie przewagę aż do SS10, gdzie Bouffier nagle odzyskał 3″7, co wystarczyło, aby odzyskać przewagę czterech dziesiątych. Odpowiedź „Kajto” przyszła w kolejnym sektorze, gdzie Polak wyprzedził Bouffiera o dziewięć dziesiątych i objął prowadzenie w klasyfikacji o pięć dziesiątych przed finałową OS-ą.

Z kolei na dystansie 11.75 km Altipiani-Guarcino Bryan Bouffier w końcu podjął zdecydowaną próbę dotarcia do mety i wyprzedził Kajetanowicza o osiem dziesiątych, a tym samym zwyciężył na mecie z przewagą trzech dziesiątych. Brun Magalhaes (Skoda Fabia R5) uzupełnia podium z wynikiem ponad 57 cali.

Czwarte miejsce zajął Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5), przed Simone Tempestini (Citroën DS3 R5). W klasyfikacji generalnej plasuje się Jan Cerny (Skoda Fabia R5), przed Łukaszem Habajem (Ford Fiesta R5), Nikolayem Gryazinem (Skoda Fabia R5), Stéphane Consani (Ford Fiesta R5) i Tonino di Cosimo (Skoda Fabia R5).

Romain Dumas (Porsche 911 R-GT) termine 23e après avoir perdu beaucoup de temps dans l’ES7 suite à une crevaison.