ERC – Craig Breen pozbawiony sukcesu w Valais

Zwycięzca na boisku po raz czwarty w tym roku, po zdominowaniu szwajcarskiej imprezy, Craig Breen został ostatecznie pozbawiony zwycięstwa po dwuminutowej karze za użycie nadmiernej liczby opon.

opublikowany 31/10/2015 à 16:50

Tomasz Goubin

0 Zobacz komentarze)

ERC – Craig Breen pozbawiony sukcesu w Valais

Craiga Breena (Peugeot 208 T16) dominował od początku do końca Rajd samochodowy Valais (Szwajcaria), aby podpisać swoje czwarte zwycięstwo w sezonie na zakończenie ostatniej imprezy w kalendarzu 2015. Irlandczyk, który zwyciężył już na Łotwie, w Irlandii i na Azorach (Portugalia), faktycznie zwyciężył z przewagą prawie 40 sekund w naprzód Aleksiej Łukjanuk (Ford Fiesta R5), jego najbliższy prześladowca.

„To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo. Spędziłem z zespołem dwa wspaniałe lata. W tym roku mieliśmy dobre tempo, szczególnie w zawodach specjalistycznych. Moje tempo nigdy nie było kwestionowane, ale mój sezon mógł być lepszy.- oświadczył wtedy.

Tyle że członek Peugeot Rally Academy został ukarany dwie minuty po kontroli końcowej. Chodzi o użycie dwudziestu oznakowanych opon, podczas gdy limit regulacyjny wynosi zwykle osiemnaście gum. Również Breen spadł na drugie miejsce, a zwycięstwo przypadło Lukyanukowi (Ford Fiesta R5), zwycięzcy już w tym sezonie w Estonii.

Oliviera Burriego (DS 3 RRC) po poddaniu się atakom Rosjanina stanął na podium i zajął prowadzenie Emila Bergkvista (208 T16) i Floriana Gonona (Peugeota 207 S2000).

Po wyróżnieniu się za kierownicą swojego napędu, François Delecour (Porsche 911 GT3) musiał wycofać się o dwa etapy przed metą po spadku na ósmą pozycję po wymianie chłodnicy.

Filmy z Rajdu Valais

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rajdu Valais w numerze 2036 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)