Szalona pierwsza runda GT World Challenge Endurance w Le Castellet!

Pierwsza runda sezonu zawodów GT World Challenge Endurance odbyła się na torze Paul Ricard. Pierwszy wyścig, który dotrzyma wszystkich obietnic!

opublikowany 07/04/2024 à 18:23

Yannisa Duvala

• W pierwszej rundzie GT World Challenge Europe Wytrzymałość, mamy wszystko. Tor w Castellet oferował nam bitwy, starcia, dramaty i napięcie. Po 3 godzinach wyścigu zwyciężyło BMW nr 998 firmy Rowe Racing. Startując z pole position, Lamborghini #63 po prowadzeniu przez całą pierwszą część wyścigu zajął 2. miejsce. Tam Mercedes #2 staje na podium.

• Start był w miarę spokojny, jedynie Lamborghini #163 (Grasser Racing Team) obróciło się. Pierwszy samochód bezpieczeństwa interweniował po 8 minutach wyścigu; wszystkie słupki i dyskietki zostały oderwane. Niewiele akcji podczas pierwszego przejazdu, ale wszystko przyspieszyło pod koniec drugiego. BMW M4 GT3 z numerem 32 (Team WRT) zostało przebite na początku 5. zakrętu. Zderzenie z Ferrari #51, który pozostawia wiele śmieci na torze. Trwa pierwsza fala pit stopów.
  • Przy zmianie sterowników tzw Porsche # 22 (Schumacher CLRT) przejmuje prowadzenie. Następnie Dorian Boccolacci w swoim debiucie w GT World Challenge Endurance zajął pierwsze miejsce. Na nieszczęście dla Francuza przystanek nie przebiegł zgodnie z planem. Do jego 1 GT911 R pozostała linka. Pomachano czarno-pomarańczową flagą, mistrz Porsche Carrera Cup France musiał się ponownie zatrzymać, co plasowało go na 3. miejscu. To początek długiego powrotu Boccolacciego. W niesamowitym tempie udaje mu się zająć wiele pozycji. Laurin Heinrich, jego kolega z drużyny, na 46. pozycji przejął kierownicę podczas ostatniego przejazdu. Porsche z numerem 18 zdobędzie flagę w szachownicę na 22. miejscu.

• Warto także zwrócić uwagę na bardzo dobry powrót Audi nr 99 z Tresor Attempto Racing. Ricardo Feller, Christopher Haase i Alex Aka, startując z 35. pozycji, wszyscy trzej przejechali niemal idealny wyścig i awansowali na 6. miejsce.
  • Najlepszy wynik w GT World Challenge Endurance dla Valentino Rossi ! Na ostatnim okrążeniu wyścigu jego kolega z drużyny Raffaele Marciello zdołał zająć 4. miejsce w BMW nr 46 Team WRT.
  • Zapewnia równowagę wydajności. W pierwszej dziesiątce znajdziemy tylko 10 różnych samochodów McLaren nie należy do tych ostatnich.
  • Po wynikach pokazywanych od początku weekendu nikt nie widział, żeby Ford znalazł się w pierwszej dziesiątce, a jednak stało się! Mustang GT10 z numerem 3 (Proton Competition) zdobył punkt i zajął 64. miejsce.