Aston Martin podnosi zasłonę na temat swojego nowego Vantage GT3

Równolegle ze swoją Formułą 1 Aston Martin zaprezentował także nowy Vantage GT3, który od 2024 roku będzie brał udział w Mistrzostwach Świata Endurance Championship, IMSA, a także w różnych dyscyplinach Grand Touring.

opublikowany 12/02/2024 à 09:50

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Aston Martin podnosi zasłonę na temat swojego nowego Vantage GT3

©Aston Martin

Gdzie on'Aston Martin Vantage GT3 w wersji 2024 wyjechał już na tor, a widzowieIMSA widziałem go już na torze podczas 24-godzinnego wyścigu w Daytona. Jednak brytyjski wierzchowiec nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany... i tyle. W najbliższy poniedziałek, 12 lutego, równolegle z prezentacją AMR24 na sezon Formuły 2024 1firma Gaydon zaprezentowała także swój nowy Vantage GT3, który będzie brał udział w różnych mistrzostwach Grand Touring, ale także w IMSA oraz w Mistrzostwach ŚwiataWytrzymałość (WEC) ten sezon.

Jednoczesna prezentacja również z wersją drogową nowego Vantage w celu „podkreślając zaangażowanie Astona Martina w budowę najlepszego samochodu sportowego na świecie, a następnie udowadniając swoje możliwości na torze” jak wyjaśnił Marco Mattiacci, menedżer sprzedaży i dyrektor globalnej marki Aston Martin. „Jest to także oznaka bliższego związku między naszymi programami drogowymi i wyścigowymi, w ramach której Aston Martin Racing korzysta z wyjątkowej puli talentów, doświadczenia i wiedzy wykutej w Formuła 1 i które można znaleźć w Aston Martin Performance Technologies. »

„Rezultatem jest najnowocześniejszy samochód wyścigowy GT, który wyraźnie dzieli swoje DNA z najnowszym samochodem drogowym Vantage, a jednocześnie jest doskonale dostosowany do najnowszych przepisów GT3– dodaje włoski przywódca.Pochodzący z serii modeli, które zdobyły mistrzostwo świata, nowy Vantage GT3 okazuje się nie do odparcia dla imponującej międzynarodowej listy wiodących zespołów wyścigowych GT. Głodny zwycięstwa i gotowy do wykorzystania niezwykłych osiągnięć Astona Martina, Vantage GT3 jest zdecydowanie skupiony na największych wyścigach wytrzymałościowych na świecie. »

Do końca 3 r. około trzydziestu Vantage GT2024 będzie na torze

Konkretnie, nowy Aston Martin Vantage GT3 bazuje na starej wersji używanej do 2023 roku, nadal z aluminiowym podwoziem i 8-litrowym silnikiem V4.0 twin-turbo. Zawiera nowy przód, nową aerodynamikę zaprojektowaną głównie w CFD, a także nowe ustawienia tłumienia. „Nowy GT3 to nasza pierwsza szansa na wykorzystanie AMPT do odegrania roli w wykorzystaniu możliwości, podejścia i metodologii wszystkich ośrodków nerwowych Astona Martina, które następnie połączyliśmy z niezrównaną wiedzą AMR w zarządzaniu programami GT, wyjaśnia Adam Carter, odpowiedzialny za programy wytrzymałościowe. Program wyścigów GT posłuży jako laboratorium rozwojowe, które doprowadzi do coraz większego transferu wiedzy i podejścia do przyszłych samochodów drogowych Astona Martina. »

Aby opracować Vantage GT3 generacji 2024, Aston Martin przeprowadził szeroko zakrojony program rozwoju, obejmujący 30-godzinny test, z udziałem kilku fabrycznych kierowców zawodowych, a także wybranych kierowców amatorów. Zespoły, które będą jeździć nowym GT3, są już znane od jakiegoś czasu, m.in. D'Station Racing i The Heart of Racing w WEC, a w pozostałych dyscyplinach Walkenhorst Motorsport, ComToYou Racing i Flying Lizard Motorsports. Do końca 30 roku na torach ma pojawić się nie mniej niż 3 Aston Martinów Vantage GT2024.

Galeria – Aston Martin Vantage GT3

(Zdjęcia: Aston Martin)

CZYTAJ TAKŻE > Aston Martin z kolei prezentuje AMR24

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz