Potwierdzono obecność 28 samochodów na sezon EuroNASCAR 2024

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2024 NASCAR Whelen Euro Series w dniach 13–14 kwietnia w Hiszpanii na torze Ricardo Tormo w Walencji, firma EuroNASCAR ujawniła dziś pełną siatkę 28 samochodów, które potwierdzono, że będą brały udział w pełnym wymiarze godzin w mistrzostwach, wystawionych przez 17 drużyn reprezentujących dziewięć różnych krajów.

opublikowany 02/04/2024 à 16:17

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

Potwierdzono obecność 28 samochodów na sezon EuroNASCAR 2024

Zdjęcie: NASCAR Whelen Euro Series / Daniel Pflug

Ponieważ nie mniej niż jedenaście drużyn wygrało w przeszłości co najmniej jeden wyścig, poziom rywalizacji będzie wyższy niż kiedykolwiek, a RDV Compétition będzie bronić Mistrzostw Zespołowych w nowym formacie, który zostanie ogłoszony wkrótce. Zespół pod wodzą Francka Violasa powróci na starcie w Chevrolecie Camaro z numerem 3, prowadzonym przez wschodzącą gwiazdę Paula Jouffreau, który w swojej walce o tytuł EuroNASCAR 2 w 2023 r. ustanowił kilka rekordów. W EuroNASCAR 2 pojawi się nowa twarz: zespół francuski. : Patrick Schober, świeżo po swoim pierwszym zwycięstwie w karierze NASCAR.

Włoski producent CAAL Racing wystawi dwa samochody, Chevrolet Camaro nr 54 i 88, a w załodze będzie obecny mistrz EuroNASCAR PRO Gianmarco Ercoli. Włoch będzie kojarzony z belgijskim kierowcą Svenem Van Laere.

Holenderski zespół Bleekemolen wystawi największą flotę w stawce z czterema samochodami o numerach 11, 66, 69 i 72, prowadzonymi przez międzynarodową grupę kierowców, natomiast Marko Stipp Motorsport rozszerzy swój asortyment obejmujący trzy samochody – wszystkie Camaro, o numerach 46, 47 i 48 z ambicjami dalszego wspinania się we wszystkich rankingach.

Pięć innych zespołów wystawi po dwa samochody. Wieloletni pretendent do tytułu Hendriks Motorsport wystawi na starcie Toyotę Camry z numerem 50 i Forda Mustanga z numerem 7, podczas gdy włosko-monegańska spółka joint venture Academy / Alex Caffi Motorsport wystawi na starcie Forda Mustanga z numerem 1 i EuroNASCAR FJ z numerem 5 . Speedhouse powróci z Fordami Mustangami z numerami 14 i 33, a po zdobyciu dwóch zwycięstw w swoim debiutanckim sezonie niemiecki zespół Bremotion potwierdza Chevroleta Camaro z numerem 99 i rozszerzy ofertę o Chevroleta Camaro z numerem 77. Club Motorsport po raz kolejny wystawi dwa Camaro, nr 43 i nr 55.

PK Carsport, jeden z odnoszących największe sukcesy zespołów w EuroNASCAR, wystawi samochód – Chevrolet Camaro nr 24 – podobnie jak szwajcarski zespół Race Art Technology z Chevroletem Camaro nr 34, niemiecki zespół 3F Racing z Chevroletem Camaro nr 30 , Double V Racing of Italy z Fordem Mustangiem nr 27, Vict Motorsport z Chevroletem Camaro nr 8 i Team Japan Needs24 z Toyotą Camry nr 74. Szkocki zespół Lux Motorsport zadebiutuje w NASCAR Chevroletem Camaro z numerem 21, a włoski Granducato Speed ​​​​wystawi Chevroleta Camaro z numerem 90.

Jedenasta edycja wyścigu NASCAR GP Hiszpanii w Walencji rozpocznie się w czwartek 11 kwietnia tradycyjnym prologiem przedsezonowym i nową paradą w mieście, podczas której fani będą mogli poznać kierowców i zespoły przed dołączeniem do wyjątkowego padoku EuroNASCAR w weekend . Kwalifikacje i wszystkie wyścigi będą transmitowane na żywo na kanale YouTube EuroNASCAR oraz w licznych kanałach telewizyjnych na całym świecie.

CZYTAJ TAKŻE > NASCAR Whelen Euro Series: burzowe dni w Zolder

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz