Audi wygrywa końcowe kwalifikacje

Audi zdobyło pole position w 6-godzinnym wyścigu w Bahrajnie za kierownicą R18 nr 8 Lucasa di Grassiego i Olivera Jarvisa podczas ostatniego startu producenta na torach WEC.

opublikowany 18/11/2016 à 16:11

Lucas di Grassi i Oliver Jarvis dali Audi 16. i ostatnie pole position, wygrywając kwalifikacje do 6-godzinnego wyścigu Bahrajn, podczas którego marka z Pierścieniami rywalizuje w swoim ostatnim wyścigu w WEC. Kierowcy R18 nr 8 pokonali średnie okrążenie w czasie 1'39''207, dwie dziesiąte sekundy przed Porsche nr 1 autorstwa Timo Bernharda i Brendon Hartley.

919 Hybrid nr 2 lidera Mistrzostw Lieba-Jani-Dumasa zajmie miejsce w drugim rzędzie przed drugim Audi prowadzonym przez Tréluyera-Fässlera-Lotterera, natomiast Toyota Znajdź się na końcu rankingów LMP1-H dzięki modelowi TS050 Hybrid nr 6 Conway-Sarrazin-Kobayashiego przed numerem 5 Davidsona-Bum-Nakajima.

Rebellion R-One z Tuscher-Imperatori-Kraihamer dobiegł do pole position z ponad pięcioma sekundami, nie martwiąc się powierzonym Trummer-Kaffer-Webbowi CLM01/P1 zespołu ByKolles Racing, który nie wystartował na torze.

G-Drive Racing zdobyło pole position w LMP2, a Oreca 05 z Rusinov-Rast-Brundle uzyskał czas 1:49'672. Zespół anglo-rosyjski pokonałAlpine A460 nr 36 z Lapierre-Richelmi-Menezes, a czołowe trio w tej kategorii uzupełnia Manor Oreca 05 nr 44 w Rao-Bradley-Lynn. RGR Sport Moranda Ligiera JS P2 z Senna-Albuquerque-Gonzalez zajął czwarte miejsce.

Darren Turner i Jonathan Adam zdobyli pole position w GTE Pro podczas wyścigu 6 Hours of Bahrain. Za kierownicą Vantage nr 97 kierowcy Aston Martin ustanowił średni czas okrążenia na poziomie 1'56''953, jedną dziesiątą wyprzedzając siostrzany samochód z numerem 95, Nicki Thiim i Marco Sorensen. Tam Ferrari W pierwszej trójce znalazł się model 488 nr 51 Gianmarii Bruni i Jamesa Calado, cztery dziesiąte od benchmarku. Ukarany balastem 20 kg w porównaniu do Szanghaju (Chiny), Ford GT nr 67 Harry'ego Ticknella i Andy'ego Priaulxa dojechał do mety o ponad dziewięć dziesiątych przed drugim Ferrari Davide'a Rigona i Sama Birda oraz Fordem GT nr 66 Stefana Mücke i Olivier Pla.

Tytuł nie został jeszcze rozstrzygnięty w GTE Am, ponieważ Perrodo-Collard-Aguas nie zdobył dodatkowych punktów do pole position na F458 nr 83 w AF Corse, który uplasował się trzy dziesiąte za Astonem Martinem nr 98 na torze Lamy-Lauda-Dalla Lana na pole position dla kategorii.

Start wyścigu 6 Hours of Bahrain odbędzie się jutro o godzinie 14:21. wyścig będzie transmitowany na żywo w L'Équipe XNUMX, Motors TV i Eurosport.