Ligier European Series – Gillian Henrion mistrzynią Le Mans

Gillian Henrion (Team Virage) wygrała drugi wyścig Ligier European Series rozgrywany na 2-godzinnym torze Le Mans.

opublikowany 11/06/2022 à 09:59

Gautier uspokaja

Kierowca Team Virage zdobywa wyjątkową podwójną bramkę na otwarciu 24 godziny Le Mans. Bezkompromisowy za kierownicą swojego Ligiera JS P4 Henrion zwyciężył w drugiej rundzie z 13-sekundową przewagą nad Natanem Bihelem, który zapewnił M Racing drugie miejsce. Dwie dziesiąte sekundy na mecie George King i Ronniue Valtori kradną ostatnie miejsce na podium Alexandru Mirei i Philipowi Andriescu.

BIHEL Natan (fra), M Racing, Ligier JS P4 © Joao Filipe / DPPI

W wyścigu JS2 R Jean-René de Fournoux i Hugo Rosati, kierowcy zespołu Zosh – Di Environnement, zwyciężyli z 17-sekundową przewagą nad Mathysem Jaubertem i Gregorym Segersem.

DE FOURNOUX Jean René – ROSATI Hugo, drużyna Ligier JS Cup Zosh Di Environment © Jean Michel Le Meur / DPPI

Udaj się na kolejny legendarny tor z Monzą, aby wziąć udział w czwartej rundzie europejskiej serii Ligier, która odbędzie się 1 i 2 lipca.