Ligier European Series – Kwalifikacje: Dwa pole position dla Henriona

Gillian Henrion zdobyła dla Team Virage pierwsze dwa pole position w europejskich zawodach Ligier 2022.

opublikowany 15/04/2022 à 19:45

Walenty GLO

Obydwa pole position w pierwszej rundzie sezonu Ligier European Series przypadły Team Virage z Gillian Henrion za kierownicą. Francuz zdominował zmagania w JS P4 z czasem 1:59.004 w pierwszej rundzie, znacznie wyprzedzając swoich przeciwników. Wystartuje zatem w najbliższą sobotę o 10:50 z pierwszego miejsca w pierwszym wyścigu w tym roku, przed duetem George'em Kingiem i Ronniem Valorim z Monza Garage. Nathan Bihel stanął na podium dla M Racing. Gillian Henrion powtórzyła ten sukces w drugiej sesji, uzyskując czas okrążenia 1:58.738, a reszta podium była identyczna jak pierwsza tego dnia.

Jeśli chodzi o JS2 R, pole position podzielili się między Haythama Qarajouli z RLR MSport po raz pierwszy z czasem 2:07.247 i Cédrica Oltramare (COOL Racing) po raz drugi z czasem 2:06.831. Qarajouli zajął drugie miejsce w tym wyścigu sesja. Drugi wyścig dnia zaplanowano na sobotę o godzinie 15:XNUMX.