F3 Regional: hat-trick Premy, zwycięstwo Leclerca

opublikowany 01/08/2020 à 20:32

Jeremy’ego Satisa

Po wycofaniu się po kolizji na pierwszym okrążeniu wyścigu 1, Artur Leclerc (Prema) tym razem przekształcił swoje pole position w zwycięstwo w tę sobotę w Misano, na koniec wyścigu o dwa razy mądrzejszy od pierwszego. Monako po dobrym rozpoczęciu już w pierwszej rundzie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pokonał swoich dwóch kolegów z drużyny, Brazylijczyka Premę Gianluca Petecofa i Duńczyk Olivera Rasmussena, zwycięzca wyścigu 1.

Zaangażowany w te mistrzostwa w przypadku gdyby Super Formuła nie odbyła się, Jurij Vips (KIC Motorsport) zajął 6. miejsce. Dwóch Francuzów Pierre-Louis Chovet (Van Amersfoorta) i Gillian Henrion (Gillian Henrion Track Events) uplasowali się odpowiednio na 5. i 10. miejscu.