Mini najlepszy czas pierwszego dnia w Mugello

opublikowany 25/11/2021 à 17:08

Gonzalo Forbes

W deszczowy dzień najszybszym człowiekiem okazał się Gabriele Mini. Jeśli Francesco Simonazzi, startujący w Euroformula Open, zdominował harmonogram, to właśnie kierowca ART Grand Prix zaliczył najlepsze okrążenie we FRECA.

W ulewnym deszczu Toskanii Włoch był w stanie wspiąć się na szczyt rankingów dzięki okrążeniu ukończonemu z czasem 2'04"492. Miał prawie dwie dziesiąte przewagi nad Joshuą Dufekiem (MP Motorsport) i Joshuą Dürksenem (Arden).

Świetny pierwszy dzień w Mugello dla mistrza Francji F4 Estebana Massona. Obecny na miejscu w R-ace GP Francuz zajął 4. miejsce z wynikiem 2'04"802, nieco ponad 3 dziesiąte za Gabriele Mini. Jego rodak Victor Bernier (G4 Racing) zajął 7. miejsce z czasem 2'05″153, tuż przed innym Habsem, Sami Meguetounifem (Trident). Ostatni reprezentant Francji Owen Tangavelou (G4 Racing) uplasował się na 11. miejscu, tracąc do najlepszego wyniku nieco ponad sekundę.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.