Hipersamochód 777 zostaje szczegółowo ujawniony

Nowy producent 777 Motors ujawnił szczegóły swojego pierwszego dzieła: hipersamochodu 777. Ten egzemplarz zostanie sprzedany jedynie w siedmiu egzemplarzach.

opublikowany 22/11/2022 à 12:30

Walenty GLO

1 Zobacz komentarze)

Hipersamochód 777 zostaje szczegółowo ujawniony

Hipersamochód 777 został zaprezentowany we wtorek 22 listopada w Monza (Zdjęcie: hipersamochód 777)

Hipersamochód 777 został zaprezentowany we wtorek, 22 listopada w Monza. Prototyp ten stanowi wielki debiut zupełnie nowego producenta samochodów o nazwie 777 Motors, założonego przez przedsiębiorcę i kolekcjonera Andreę Levy. Samochód ten zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji zaledwie 7 egzemplarzy, z których wszystkie zostaną sprzedane po 7 milionach euro za sztukę.

Hipersamochód 777 powstał w wyniku współpracy firm Dallara, Gibson i Umberto Palermo Design. Posiada karbonowy monocoque zatwierdzony przez FIA, wolnossący silnik o pojemności 4 cm500 i mocy 3 KM. przy 730 obr/min, waży 9 kg i będzie napędzany paliwami syntetycznymi. Jego szacowany czas okrążenia na torze Monza to 000 minuta i 900 sekundy. Ważne dane, ponieważ jest to jedyny obwód, na którym będzie mógł pracować 1.

Wyłącznie w Monzy

Siedem egzemplarzy zaplanowanych na 2025 rok będzie nadal przechowywanych przez producenta w siedzibie 777 Motors, zlokalizowanej w Monza. To właśnie w Świątyni Prędkości i tylko tam przyszli nabywcy będą mogli wykorzystać go na torze i wziąć udział w specjalnie dla nich organizowanych ekskluzywnych wydarzeniach, z udziałem dedykowanych inżynierów toru. W związku z tym nie planuje się udziału w konkursie.

Dostawa samochodów zaplanowana jest na rok 2022, ale zostanie poprzedzona wysłaniem do domów każdego właściciela dwóch elementów wyposażenia przygotowawczego: zaawansowanego sprzętu treningowego stworzonego specjalnie dla tego samochodu oraz profesjonalnego symulatora. Kupujący będą mieli także możliwość przeszkolenia na takich samych warunkach jak piloci zawodowi, dzięki indywidualnemu programowi szkoleniowemu z wykorzystaniem m.in Dallara Driving Simulator z Varano de' Melegari (Włochy) lub Indianapolis (Stany Zjednoczone), zarezerwowany zazwyczaj dla kierowców Formuły 1, IndyCar i Endurance.

 „Od ponad dwóch lat współpracujemy z naszymi partnerami nad stworzeniem hipersamochodu, który uwalnia się od ograniczeń narzucanych dużym producentom czy restrykcyjnych przepisów dotyczących sportów motorowych, wyjaśnia Andrea Levy. Wierzę, że przez następną dekadę najlepsze osiągi hipersamochodu, połączone z maksymalną przyjemnością z jazdy, uda się osiągnąć wykorzystując silnik spalinowy, bez elementów hybrydowych. »

Hipersamochód 777 będzie można oglądać od wiosny 2023 r. na Autodromo Nazionale di Monza, gdzie będzie wystawiany w siedzibie 777 Motors. 

Karta techniczna hipersamochodu 777 zaprojektowanego przez Dallarę:

Podwozie: monocoque z włókna węglowego zatwierdzone przez FIA

Silnik: 8-cylindrowy V

Pojemność skokowa: 4 cm500

Moc: 730 KM przy 9 obr./min

Maksymalna prędkość: 370 km/h

Waga: kg 900

Przyspieszenie boczne: 3,5/4,0 G.

Siła docisku: 2 kg przy 100 km/h

Czas okrążenia na torze Monza: 1”.

Limitowana edycja siedmiu samochodów

Cena: 7 milionów euro

Dostawa: od 2025 r

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

A

ALEKSANDRE MULLENDER

23 o 11:2022

Jaki jest sens wydawania 7.000.000 XNUMX XNUMX euro na samochód, którego nie mogę nawet postawić w garażu... A co z jazdą na torze tak nieciekawym technicznie jak Monza? Odchyłek jest naprawdę coraz więcej...

1

Aby napisać komentarz