Dwa rekordy koncepcji Lynk & Co 03 na Nordschleife

opublikowany 23/08/2019 à 14:28

0 Zobacz komentarze)

Dwa rekordy koncepcji Lynk & Co 03 na Nordschleife

Rekordy są po to, żeby je bić. Przekraczanie granic i tworzenie historii właśnie osiągnął mistrz świata samochodów turystycznych (WTCC 2017) po okrążeniu zarejestrowanym w 7'20''143, ze średnią prędkością ponad 170,4 km/h. 

Nigdy wcześniej chiński producent nie ustanowił rekordu na tym torze, który wygląda jak niekończąca się kolejka górska (długość 21 km). Renault Mégane RS Trophy-R, były rekordzista w zakresie napędu na przednie koła (300 koni mechanicznych w porównaniu do 528 w przypadku Lynk & Co) jest 20 cali z tyłu.

 

 

„Kontynuowaliśmy rozwój koncepcji Lynk & Co 03 Cyan na najpotężniejszym torze na świecie– zwierzył się 38-letni szwedzki kierowca, gdy ten wysiadł z samochodu. Oceniam ten rekord na równi z moimi tytułami wyścigowymi. Samochód daje satysfakcję z jazdy w każdych warunkach, zarówno na torze Nürburgring, jak i na autostradzie. »

„Nadal przesuwamy granice i cele rozwojowe, jakie wyznaczyliśmy dla koncepcji Lynk & Co 03 Cyan, oświadczył niedawno Henrik Fries, szef działu badań i rozwoju branży motoryzacyjnej w Cyan Racing. Nasze dane pokazują potencjał i możliwości platformy Lynk & Co.” 

Jeśli prędkość jest tam, o czym świadczy a Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 4,5 sekundy, Oczywiste jest, że hałas jest równie wysoki w przypadku standardowego silnika o wartości ponad osiem tysięcy obrotów na minutę. 

0 Zobacz komentarze)