Giniel de Villiers wygrywa Rajd Maroka

Giniel de Villiers (Toyota) okazuje się wielkim zwycięzcą Rajdu Maroka po tym, jak w środę na ostatnim etapie wyprzedził Carlosa Sainza (Mini), ofiarę problemów mechanicznych.

opublikowany 09/10/2019 à 17:44

Pierre Tassel

Z ponad 4′ przewagą Carlos Sainz (Mini) przed rozpoczęciem tego ostatniego etapu Rajd samochodowy du Maroc, Giniel de Villiers (Toyota) n’avait pas une marge confortable avant d’entamer le chemin vers une potentielle victoire finale.

Zwłaszcza, że ​​dwukrotny rajdowy mistrz świata miał najlepszy start na początku odcinka specjalnego. Jednak problem mechaniczny (wąż) zniszczył ostatnie nadzieje Hiszpana, pozwalając de Villiersowi zbliżyć się do zwycięstwa etapowego i końcowego sukcesu.

Południowoafrykanin zwyciężył z przewagą 17'42” na mecie nad Sainzem, a Mathieu Serradori (Century Racing CR6) zajął dobre trzecie miejsce ze stratą ponad 32 stóp. Jakub Przygoński (Mini) i Stéphane Peterhansel (Mini), którzy wczoraj dojechali do mety, zamykają pierwszą piątkę z czasem 5 i 584:1 ′.

Fernando Alonso (Toyota), który na początku wyścigu popełnił błąd w słabo oznakowanym rowie, ukończył marokańską imprezę na 27. miejscu, natomiast Nasser Al-Attiyah (Toyota), spowolniony wczoraj przez problem z czujnikami, nie objął prowadzenia początek tego ostatniego etapu.