World RX Riga 1 – Kristoffersson jako strateg

Zwycięzca pierwszej rundy w Norwegii, Szwed Johan Kristoffersson wygrał pierwszy wyścig w Rydze na Łotwie za kierownicą swojego Polo RX1e.

opublikowany 03/09/2022 à 17:30

Emmanuela Nauda

Na potrzeby pierwszego double-headera w sezonie w World RX organizatorzy dostosowali regulamin, przechodząc z trzech do dwóch rund kwalifikacyjnych przed „wyścigiem progresywnym” i fazami końcowymi. Wystarczająco, aby zachwycić pilotów, którzy już są sceptyczni wobec nowych przepisów!

Zdobywca SuperPolaka, czterokrotny Mistrz Świata Rallycross wygrał Q1, po czym zajął piąte miejsce w ostatnich kwalifikacjach. Bardziej szczegółowo o „postępie w wyścigu”, zanim Kristoffersson zwyciężył w półfinale i zajął pole position do finału, Kristoffersson był zaskoczony już na starcie.

Kierowca Polo RX1e zmienił strategię i od samego początku w Joker Tour rzucił się w wir wyścigu, po czym dogonił rywali okrążenie za okrążeniem i w końcu przekroczył linię mety z ponad 2 sekundową przewagą nad Kevinem Hansenem. Trzeci za swoim bratem Timmy Hansen ma teraz 11 punktów straty do Kristofferssona w tymczasowej klasyfikacji World RX.

Obaj bracia, którzy zasiedli za kierownicą rodzinnych samochodów Team Hansen 208, muszą jutro odwrócić ten trend w drugim wyścigu.