Zwycięzca Romualda Delaunaya w Châteauroux

Podobnie jak w pierwszych rundach kwalifikacyjnych rozegranych w sobotnie popołudnie, kierowcy Mistrzostw i Pucharów Francji rywalizowali także w ostatnich rundach kwalifikacyjnych oraz fazach końcowych na suchym torze. Wystarczająco, aby ożywić tę niedzielną sesję, w szczególności zwycięstwami Romualda Delaunaya w supersamochodzie, Anthony'ego Paillardona w Super1600 i Davida Boueta w juniorach

opublikowany 06/06/2021 à 18:54

Pierre Tassel

Sezon został dobrze rozpoczęty w pierwszej kategorii Mistrzostw Francji Rallycross. Panujący mistrz i faworyt kampanii na rok 2021, Samuel Peu (Peugeot 208) wygrał trzy z czterech serii kwalifikacyjnych i przegrał ostatnią „kwalifikację” z Romualdem Delaunayem (DS 3).

Pierwsza część etapów końcowych pozwoliła Peu i Delaunayowi potwierdzić swoje miejsce w pierwszym rzędzie pola startowego do finału, a David Fèvre (Peugeot 208) znalazł się na zewnętrznej stronie. Na starcie Delaunay zaskoczył Peu, który objął prowadzenie po drugiej turze.

Od tego momentu Peu demonstrował całą swoją wiedzę o rallycrossie, grożąc Delaunayowi przy każdym hamowaniu. Presja jest duża, ale jazda obu kierowców jest bardzo czysta. Wczesny fragment Joker Tour nie pozwolił Peu przeciwstawić się strategii Delaunaya, który pod presją zamierzał szukać swojego pierwszego zwycięstwa w Rallycrossie przed silnym człowiekiem w tej dyscyplinie.

Wracając z daleka, Laurent Bouliou (Peugeot 208) dołączył na podium do dwóch gospodarzy finału Supercar. Obecny w Indre, aby przygotować się do europejskiego sezonu, Patrick Guillerme (Hyundai i20) stanął u stóp podium przed Clio 4 Philippe’a Maloigne’a.

Autor doskonałego egzemplarza w Super1600 z czterema zwycięstwami w kwalifikacjach, Anthony Paillardon (Skoda Fabia) coraz bardziej utwierdzał się w pozycji najsilniejszego człowieka w tej kategorii, zdobywając pole position i zwycięstwo w finale, swoje pierwsze w Rallycrossie.

Przyjeżdżając przede wszystkim do Mistrzostw Europy, Jimmy Terpereau (Citroën C2) pokazał całą swoją prędkość, grożąc Paillardonowi przez cały finał. Wąsko wybrany do finału Dylan Dufas (Renault Twingo 2 Super1600) wystartowało z ostatniego rzędu, po czym w finale Tour Joker wykorzystało ofensywną strategię i zajęło trzecie miejsce, przed Damienem Meunierem (Renault Twingo 2 Super1600) i Jérémym Lambecem (Skoda Fabia).

David Bouet (Clio RSR RX – G-Fors) potwierdził swoją dominację poprzedniego dnia i został pierwszym zwycięzcą Mistrzostw Juniorów z najnowszym dodatkiem do marki diamentów. Chcąc się ocenić, Florian Meurau (Clio RSR RX – Fun Meca Sport) utrzymał dynamikę kwalifikacji i wspiął się na drugi stopień podium przed Baptiste’em Menezem (Clio RSR RX – Chanoine Academy), autorem dobrego finału po biorąc udział w Joker Tour od początku. Pierwszą piątkę uzupełnili Romain Masselin (Clio RSR RX – Massé Compétition) i Baptiste Pannissié (Clio RSR RX).

Miał status faworyta i dzięki trzem zwycięstwom z czterech możliwych w eliminacjach Benoît Morel (Ford Fiesta T3F) zdominował także końcowe odcinki i został pierwszym zwycięzcą 3. ligi Coupe de France Division, wyprzedzając Anthony'ego Pelfrene (Renault Clio ), autor niezwykłego wpisu o Rallycrossie. Po kiepskim starcie Mathieu Trévian (VW Scirocco) wykorzystał Tour Joker i stanął na podium. Nicolas Beauclé (Mercedes Klasa A) i Maxime Sordet (DS 3) zamknęli czołową piątkę.

Anthony Mauduit (Renault Clio 3) widział, jak praca wykonana przez całą zimę została nagrodzona zwycięstwem w Dywizji 4 przed Romainem Barré (Peugeot 208). Autor najlepszego startu w finale, Jean-Mickaël Guérin, nie bez rozczarowania wszedł na trzeci stopień podium. Będący w dobrej formie podczas kwalifikacji Jean-François Blaise (Renault Clio 4) zajął miejsce tuż przed podium, przed Sébastienem Le Ferrandem (Peugeot 208).

Jeśli chodzi o Puchar Francji Kobiet, w którym brały udział Twingo R1 RX, Camille Barbe miała ostatnie słowo w sprawie Marine Danveau. Nowo przybyła do Rallycrossu Amélie Moliexe dała się poznać jako jedna z outsiderów, zajmując trzecie miejsce, przed Janyce Da Cruz i Sophie Joram.

Pełną relację z zawodów Rallycross w Châtearoux we Francji znajdziesz w numerze 2315 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.