Aurélien Panis zwyciężyła pod koniec drugiego dnia Andros e-Trophy w Val-Thorens, wyprzedzając Yvana Mullera i Jimmy'ego Claireta.

opublikowany 04/12/2022 à 16:15

Gautier uspokaja

Aurélien Panis wraca do biznesu © e-Trophée Andros

Już dwóch zwycięzców w ciągu dwóch dni wyścigów idealnie zapoczątkowało tę 34. edycję Trofeum Androsa teraz w 100% elektryczny od 4 lat.

Dorian Boccolacci (#3 – AS01 – Sébastien Loeb Racing) wygrał w sobotę, wygrywając kwalifikacje i wjazd na tor w 34. edycji Andros Trophy, teraz od 100 lat w pełni elektryczny. Dziś nie odniósł takiego sukcesu i nie mógł osiągnąć nic lepszego niż zajęcie 4. miejsca.

Dorian Boccolacci i „Alicja” © e-Trophée Andros

W tę niedzielę Aurélien Panis (nr 38 – Audi A1 Isère – Sainteloc Racing) podpisał ten sam dublet w kwalifikacjach. Super Finał i wykorzystał okazję, aby przejąć kontrolę nad mistrzostwami.

Miły powrót do czołówki Yvana Mullera (#10 – Andros Sport – Mracing), który zdobywa punkt za najlepsze okrążenie w wyścigu i plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej za Nathanaëlem Berthonem (#63 – Peugeot e208 – Zawody SP).

Sylvain Pussier za kierownicą swojego Peugeota e208 © e-Trophée Andros

W kategorii Elite szef zespołu SP Compétition Sylvain Pussier za kierownicą swojego Peugeota e208 #63 znakomicie wygrał dwie serie kwalifikacyjne drugiego dnia. Świetny występ podczas Superfinału Edgara Maloine'a, który objął prowadzenie pod flagą w szachownicę, wchodząc na drugi stopień podium przed Margot Laffite.