Isola 2000 – Wyścig 2: Boccolacci dominuje, Panis powiększa przewagę w mistrzostwach

Dorian Boccolacci wygrał drugi wyścig na Isola 2, co było jego drugim zwycięstwem w sezonie w Andros Trophy. Po trzecie, Aurélien Panis odzyskał prowadzenie w mistrzostwach, przed Jean-Baptiste Dubourgiem i Yannem Ehrlacherem.

opublikowany 13/01/2024 à 13:45

Doriana Grangiera

© Bruno Bade – Trofeum Andros

• Goryl znowu atakuje! Dorian Boccolacci wygrał superfinał drugiego wyścigu na torze Isola 2, trzeciego wyścigu Trofeum Androsa. Pilot Sebastiena Loeb Racing odniósł swoje drugie zwycięstwo w mistrzostwach na lodzie po Val Thorensie, wygrywając z łatwością w sobotnie popołudnie przed Nathanaëlem Berthonem i Aurélienem Panisem.
  • Aurélien Panis, lider mistrzostw po przybyciu do Alpes-Maritimes, wykorzystał ten wynik i objął prowadzenie w mistrzostwach z 359 punktami, wyprzedzając Yanna Ehrlachera (332 punkty) i Jean-Baptiste Dubourga (326 punktów). Dorian Boccolacci rozłącza się i z 4 punktami zajmuje 317. miejsce.
  • W „małym finale”, mającym na celu ustalenie miejsca z 7. na 12., bez problemu zwyciężył Jean-Baptiste Dubourg, z niezłą przewagą 7″6 nad Sylvainem Pussierem. Mała pociecha dla tego, który w piątkowy wieczór wygrał 1. wyścig. Julien Fébreau zajął 5. miejsce w tym małym finale i tym samym zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej drugiego wyścigu.
  • W kategorii Elite Stéphane Ventaja zwyciężył w drugim wyścigu, wyprzedzając lidera mistrzostw, Louisa Gervosona i Sylvaina Pussiera. Margot Laffite zajęła 2. miejsce, a mistrz olimpijski w skoku o tyczce Renaud Lavillenie zajął 6. miejsce.