Super-Besse – ostateczny mistrz Pani w historii Andros Trophy, ostatni dla Boccolacciego

Dorian Boccolacci wygrał ostatni wyścig sezonu, rozgrywany… bez śniegu, na torze Super-Besse. Aurélien Panis zachowuje swój tytuł i zostaje ostatnim mistrzem w historii Andros Trophy.

opublikowany 27/01/2024 à 16:59

Doriana Grangiera

© e-Trophée Andros 2024 - B.BADE, G.SIGAUD

• To już koniec! 35. i ostatnia edycja Trofeum Androsa właśnie zakończył się w najbliższą sobotę podczas rundy finałowej rozgrywanej w Super-Besse. Jako symbol, podczas tego ostatniego występu zawodnicy jechali po całkowicie nieskazitelnej, zaśnieżonej trasie przed licznie zgromadzoną publicznością.
  • Autor najlepszego czasu w eliminacjach i zwycięstwa w superfinale Dorian Boccolacci (AS 01) wygrał ostatnią rundę Andros Trophy w Owernii, wyprzedzając mistrza poprzedniego sezonu, Auréliena Panisa (Isère Audi A1). Isérois zdobywa swój trzeci tytuł w tej dyscyplinie po latach 3 i 2020, wyprzedzając Jean-Baptiste Dubourga.
  • Podium ostatniej rundy na torze Super-Besse uzupełnia młody zaledwie 1-letni Théophile Naël (Audi A17)! Młody kierowca zaskoczył niejednego, w szczególności pokonując legendę WRC Sébastien Loeb, czwarty. Julien Fébreau dobiegł do mety na 5. miejscu, a Jean-Baptiste Dubourg w superfinale znalazł się na ostatniej pozycji.
  • W kategorii Elite zwyciężył Bugiste Sylvain Pussier, przed Margot Laffite i mistrzem sezonu 2024 Louisem Gervosonem. Wreszcie bitwę na Andros, zarezerwowaną dla influencerów i twórców treści, wygrał Antoine Bedu (Canal+), przed Tomem Villą i Étienne Mustache.