ELMS – G-Drive wygrywa na Monzy, podwojone przez Dragonspeed

Dragonspeed zemścił się, wygrywając 4-godzinny wyścig w Monzy za kierownicą Oreca 07 G-Drive z Roussel-Hirakawa-Rojas, który zwyciężył przed siostrzanym samochodem Hanley-Hedman-Lapierre.

opublikowany 14/05/2017 à 17:53

Artykuł wstępny

Wyścigi G-Drive odniósł zdecydowane zwycięstwo w 4-godzinnym wyścigu na Monzy z Oreca 07 w Hirakawa-Roussel-Rojas. Pomimo przejazdu spowodowanego nadmierną prędkością na torze Full Course Yellow, samochód nr 26 zwyciężył tuż przed siostrzanym samochodem Hedmana nr 21.Lapierre-Hanley. High Class Racing zdobywa kolejne podium dzięki Dallara LMP2 z Andersen-Fjordbach.

Żaden Ligier JS P3 nie znalazł się w pierwszej piątce, pierwszym był United Autosports z Albuquerque-Owen-De Sadeleer, który zwyciężył na Silverstone, który skorzystał z pit stopu na samym końcu wyścigu nr 25 z Algarve Pro Wyścigi Pizzitola-Roda-McMurry ofiarą wycieku paliwa. Graff Racing zajął 4. miejsce z numerem 39 na torze Guibbert-Trouillet-Petit, podczas gdy numer 40 na torze Bradley-Allen-Matelli został spowolniony z powodu problemów z elektryką. Cetilar Vilorba Corse zamyka pierwszą piątkę, wyprzedzając pierwszego Ligiera z Dallarą z Lacorte-Sernagiotto-Belicchi.

LM P3

M. Racing – YMR osiągnął doskonały wynik, podpisując dublet w kategorii LMP3 i oferując pierwsze zwycięstwo Normie M 30 prowadzonej przez Capo-Creeda, która zwyciężyła przed Ligierem JS P3 z Cougnaud-Jung-Ricci. Model nr 17 Ultimate z Lahaye-Heriau-Lahaye uzupełnia podium w tej kategorii przed numerem 3 United z Patterson-Boyd-England. Siostrzany samochód Falba-Rayhalla nr 2 zajął głębokie miejsca w rankingach po trudnym wyścigu, który został w szczególności przerwany przez problemy ze skrzynią biegów.

GTE

JMW Motorsport zdominował kategorię GTE z Ferrari 458 Italia Smith-Fannin-Cocker, który wygrywa przedAston Martin Vantage nr 90 TF Sport Yoluc-Hankey-Tiim i nr 99 Beechdean Howarda-Gunna-Turnera. Corvette C7-Z06 należąca do Rees-Philippon-Brandela zajęła dopiero 6. miejsce w swojej kategorii, a Brazylijczyk niechcący wziął udział w dwóch kolizjach z pojazdami LMP3, podczas gdy Christian Philippon trenował przed Le Mans.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z 4-godzinnego wyścigu na Monzy, sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2114 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.