ELMS – Lapierre ponownie na pole position z Dragonspeedem

Nicolas Lapierre zdobył kolejnego pole position w wyścigu Dragonspeed Oreca 05, wygrywając kwalifikacje do 4-godzinnego wyścigu w Estoril.

opublikowany 22/10/2016 à 14:43

Podobnie jak w Spa (Belgia) we wrześniu ubiegłego roku, Mikołaj Lapierre zdobył pole position na koniec 4-godzinnego wyścigu w Estoril (Portugalia), pokonując okrążenie toru portugalskiego w czasie 1:44”146 na mokrym torze. Paul-Loup Chatin był najbliżej, plasując się cztery dziesiąte za Ligierem JS P2 z zawodów Panis Barthez, ale numer 23 będzie miał trudności z wygraną, ponieważ otrzyma 2-minutową karę. zmiana.

„Dragonspeed przyjął dobrą strategię, zaczynając od opon pośrednich, wyjaśnił Nicolas Lapierre na konferencji prasowej. Sprawienie, że zadziałały, zajęło nam kilka rund, ale ostatecznie się opłaciło. »

W walce o tytuł najlepszą sesję zaliczył zespół G-Drive Racing, a trzecie miejsce zajął Giedo van der Garde na Gibsonie 015, który do pola position dobiegł sześć dziesiątych sekundy. Mathias Beche, który miał trudności na Oreca 05 w Thiriet należącej do TDS Racing, po zakręceniu na początku sesji zajął dopiero 7. pozycję.

United Autosports odniosło kolejny sukces, monopolizując pierwszy rząd siatki LMP3 przed Duqueine Engineering. Alex Brundle ustanowił pole position w tej kategorii z czasem 1:50:355, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Wayne'a Boyda o prawie dwie dziesiąte. Dino Lunardi tracił prawie siedem dziesiątych sekundy do benchmarku, tuż przed swoim kolegą z drużyny Antoninem Borgą. Simon Gachet znalazł się w pierwszej piątce zawodów Panis Barthez. Giorgio Sernagiotto zajął trzecie miejsce dla Villorba Corse, mimo że Włoch był jednym z wielu kierowców, którzy jechali na metę.

En GTE, c’est Benjamin Barker qui s’est chargé de placer la Porsche n°88 de Proton Compétition en pole en réalisant un temps de 1’54’’754. Aleesandro Pier Guidi a échoué à trois dixièmes sur la Ferrari z AT Racing. Marco Cioci zajął trzecie miejsce w samochodzie #51 AF Corse przed drugim F459 włoskiego zespołu prowadzonego przez Matta Griffina. Andrea Bertolini, kierowca wiodącego w swojej klasie JMW Motorsport Ferrari, zajął dopiero piąte miejsce. Mikkel Mac (Formula Racing), Wolf Henzler (Proton) i Darren Turner (Aston Martin Racing) uzupełniają listę, a załoga brytyjskiego zespołu jako jedyna jest w stanie zagrozić JMW.

Początek 4-godzinnego wyścigu w Estoril odbędzie się jutro o 14:30 czasu francuskiego.