ELMS – Le Thiriet z TDS Racing na pole position w Le Castellet

Thiriet z TDS Racing zdobył pole position w 4-godzinnym wyścigu Paul-Ricard z najlepszym czasem ustanowionym przez Mathiasa Beche.

opublikowany 27/08/2016 à 14:01

Mathias Beche ustanowił najlepszy czas w kwalifikacjach do 4-godzinnego wyścigu Paul-Ricard (Var). Kierowca Oreca 05 z Thiriet by TDS Racing uzyskał czas 1'47''033 i miał ponad cztery dziesiąte przewagi nad powierzonym mu numerem 21 Dragonspeed Mikołaj Lapierre.

Nathanaël Berthon umieścił Greaves Motorsport Ligier JS P2 na trzecim miejscu, ze stratą ponad sekundy do wzorca. Francuz pokonał BR01 SMP Racing Stefano Colettiego i Ligier JS P2 Algarve Pro Racing Andrei Pizzitola.

W LMP3 Nigel Moore zdobył pole position w kategorii nr 26 należącego do Tockwith Motorsports z czasem 1:54, pokonując o prawie osiem dziesiątych sekundy numer 006 należący do Graff Racing Enzo Guibberta.

Darren Turner ustanowił najlepszy czas GTE po okrążeniu z czasem 1'56''285Aston Martin Punkt widokowy nr 99, dwie dziesiąte przed nim Ferrari 458 Italia nr 56 od AT Racing autorstwa Alessandro Pier Guidi.