ELMS – Zwycięstwo i tytuł dla G-Drive

G-Drive Racing zwyciężyło w Estoril na Gibsonie 01S należącym do Van der Garde-Tincknell-Dolan, a Thiriet z TDS Racing po raz kolejny zobaczył, jak tytuł wymyka się im z rąk.

opublikowany 23/10/2016 à 18:52

G-Drive Racing kończy sezon tak, jak się zaczął. Gibson 01S zarządzany przez Jota Sport i prowadzony przez Harry'ego Tincknella, Simona Dolana i Giedo van der Garde wygrał 4-godzinny wyścig w Estoril, a rosyjski zespół zdobył tytuł po nieszczęściach Thiriet przez TDS Racing. Oreca 05 z Thiriet-Beche-Hirakawa ukończył kilka okrążeń po napotkaniu problemów mechanicznych, które można powiązać z rozrusznikiem.

Dragonspeed zajmuje drugie miejsce po zwycięstwie na początku wyścigu. Mikołaj Lapierre utrzymał prowadzenie na Oreca 05, po czym przekazał je Henrikowi Hedmanowi, który stracił kilka miejsc jadąc na zużytych oponach.

SMP Racing uzupełnia podium za kierownicą Coletti-Wirth-Petrov BR01. Stefano Coletti sprzeciwiał się powrotowi Oliviera Pla w Krohn Racing Ligier JS P2, który nawet zderzył się z rosyjską LMP2, wchodząc w korkociąg, który nie miał innych konsekwencji.

M. Racing – YMR odnotowuje swój pierwszy sukces w LMP3 z numerem 18 na torze Ehrlacher-Laurent-Cougnaud który skorzystał na słabym wyścigu LMP3 United Autosports.

Faworytowi tytułu GTE także udało się uniknąć koronacji. JMW Motorsport potrzebowało jedynie 6. miejsca, aby zapewnić sobie czołowe miejsce w mistrzostwach, ale… Ferrari 458 nr 66 wycofano z powodu problemów ze skrzynią biegów 'SAston Martin MacDowall-Turner-Howard’s Vantage zapewnił sobie pierwsze miejsce i tytuł.

Wyniki 4-godzinnego wyścigu w Estoril

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z 4-godzinnego wyścigu w Estoril sporządzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2086 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.