G-Drive Racing potwierdza swoje zwycięstwo zwycięstwem na Red Bull Ring

G-Drive Racing odnotowuje swoje drugie zwycięstwo w European Le Mans Series w tym sezonie i umacnia swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

opublikowany 22/07/2018 à 19:24

Bernard

Kategoria LM P2 jest w pierwszej połowie roku zdominowana przez zespół Wyścigi G-Drive. Zwycięzca 6-godzinnego wyścigu na Spa-Francorchamps (Belgia) orazpodczas 4-godzinnego wyścigu na Monzy (Tymczasem Włochy potwierdzenie sukcesu w Le Mans), Oreca 07-Gibson zarządzany przez TDS Racing wygrał 4 godziny czerwony Byk Ring (Austria) z trio Andrea Pizzitola, Jean-Éric Vergne i Roman Rusinov.

Zakwalifikowany na piątym miejscu prototyp pływający pod rosyjską banderą objął prowadzenie na krótko przed ostatnią godziną. Trzecia runda mistrzostw Europy Le Mans Seria (WIĄZY) został w rzeczywistości zdominowany przez firmę Duqueine Engineering of Nicolas Jamin-Pierre Ragues-Nelson Panciatici, ale zajął drugie miejsce, 19 sekund za zwycięzcami.

Zespół znajdujący się w czołówce ELMS podczas pierwszej rundy, Racing Engineering, pomimo mocnej ofensywy Oliviera Pla na swoim Oreca, zajął trzecie miejsce. IDEC sportowy, autor sobotniego pole position, zajął dopiero piąte miejsce, zwłaszcza po tym, jak stał się ofiarą zderzenia z AVF przez Adriana Vallesa Orecę.

W klasie LM GTE, Porsche z łatwością wygrał tę imprezę dzięki 911 RSR of Gianluca Roda, Giorgio Roda i Matteo Cairoli. Zespół Proton Compétition jest o jedno okrążenie przed swoim najbliższym rywalem, czyli Ferrari 488 GTE autorstwa Duncana Camerona-Matta Griffina-Aarona Scotta.