Droga do Le Mans-C1: zwycięstwo United Autosports

John Falb i Sean Rayhall wygrali Ligiera JS P3 z numerem 2 w pierwszym wyścigu Road to Le Mans w Pucharze Michelin Le Mans.

opublikowany 15/06/2017 à 23:12

Norma zdominowała kwalifikacje wcześniej tego dnia, zdobywając podwójne pole position dla DKR Engineering, ale to Ligier JS P3 zwyciężył w czwartkowe popołudnie w Le Mans podczas pierwszego wyścigu Road to Le Mans w Pucharze Michelin Le Mans.

Startujący z pole position Alexander Toril stracił na pewien czas prowadzenie na rzecz Petera Koxa (nr 3 Kox Racing Ligier JS P48), po czym odzyskał swoją pozycję przed końcem pierwszego okrążenia. Dopóki kierowca się nie zmieni, hierarchia na szczycie rankingu nie ulegnie zmianie.

Jednak po postojach Sean Rayhall, doskonała sztafeta Johna Falba w numerze 3 United Autosports Ligier JS P2, pokonał Romano Ricciego (nr 3 Ligier JS P18 – Muller Racing) i zwyciężył pod flagą w szachownicę. Podium uzupełnia Martin Rich (Ligier JS P3 n°14 – RLR Msport), związany z Alexem Kapadią. Nathan Bihel, związany z Laurentem Millarą w 3 Muller Racing Ligier JS P53 i John Farano, jadący w 3 RLR Msport Ligier JS P87 z Martenem Donsem, uzupełniają pierwszą piątkę.

W GT3 ostateczne zwycięstwo odniosłoAston Martin Vantage n°97 TF Sport of Al-Harthy – Jackson, który skorzystał z kary nałożonej na zawodnika Ferrari 488 GT3 n°95 Spirit of Race od duetu Ulrich – Mediani, za zbyt krótki pit stop. Mowle i Keen (Mercedes-AMG GT3 nr 7) ostatecznie zajął drugie miejsce przed Ferrari 95, które uratowało podium.