Kevin Magnussen testuje w Porsche

Kevin Magnussen, wykluczony z McLarena po ponownym mianowaniu Jensona Buttona na stanowisko i nadal szukający kierownicy na sezon 2016, będzie mógł przetestować Porsche 919 w Barcelonie w listopadzie.

opublikowany 27/10/2015 à 14:37

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Kevin Magnussen testuje w Porsche

Posiadacz w zeszłym roku o godz McLaren, duński Kevin Magnussen przejął w tym sezonie rolę trzeciego kierowcy po zatrudnieniu dwukrotnego mistrza świata Hiszpanii Fernando Alonso, na nową stronę przygód zespołu Woking napisaną wspólnie z Hondą, która ponownie działa jako producent silników.

Po lecie plotki o możliwość przejścia na emeryturę Jensona Buttona umieścił Kevina Magnussena na liście logicznych pretendentów do zastąpienia Mistrza Świata 2009, u boku Belga Stoffela Vandoorne’a, protegowany McLarena i właśnie koronowany na mistrza serii GP2. Jednak przedłużenie kontraktu Brytyjczyka nagle zamknęło drzwi wcześniej formalizowanie separacji pomiędzy Magnussenem i McLarenem.

Możliwość Lotosu / Renault zespół został również obsypany w ten weekend w Austin w TeksasieEnstone formalizujące awans Brytyjczyka Jolyona Palmera wymiana Romain Grosjeanwraz z pastorem Maldonado w 2016 r.

W ten wtorek Porsche MotorsportPrzez Posiada również konto na Twitterze, określono, że Kevin Magnussen będzie ustawiony w kolejce podczas testu w Barcelonie w Katalonii w dniach 10 i 11 listopada, obok Brytyjczyka Olivera Turveya, mieszkańca NEXTEV China Racing w Formuła eoraz Nowozelandczyk Mitch Evans, który również będzie miał okazję wrócić do 919 Hybrid podczas testu debiutanta w Bahrajnie dzień po finale WEC.

„Postanowiliśmy dać trzem młodym kierowcom szansę przetestowania naszego 919 Hybrid. Przygotowanie wanien i symulatora jest już prawie ukończone. Czekamy na ten test i zobaczymy, co będzie dalej. » powiedział Andreas Siedl, szef zespołu Porsche.

0 Zobacz komentarze)