WEC-H+3: Porsche z numerem 17 samotnie na czele na torze Nürburgring

Porsche nr 17 Timo Bernharda znalazło się samotnie na prowadzeniu na torze Nürburgring po serii kar nałożonych na 919 Hybrid z numerem 18 w 3. godzinie wyścigu.

opublikowany 30/08/2015 à 15:58

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC-H+3: Porsche z numerem 17 samotnie na czele na torze Nürburgring

Po trzeciej godzinie wyścigu na torze Nürburgring (Niemcy) Porsche ma już tylko jeden samochód na prowadzeniu. 919 Hybrid nr 18 otrzymało kilka „stop & go” po nadmiernym zużyciu paliwa na skutek błędnego obliczenia samochodu. Tym samym Romain Dumas znalazł się na 4. pozycji, mimo wszystko utrzymując przewagę nad Toyotami. To jest teraz Porsche nr 17 prowadzone przez Timo Bernharda, które zajmuje prowadzenie w wyścigu przed dwoma Audi.

KCMG odzyskało prowadzenie w LMP2 z Matthew Howsonem wciąż za kierownicą Oreca 05, który poprzedza dwóch Ligierów JS P2 z G-Drive Racing i Morgana z Team SARD Morand.

Si 911 RSR nr 91 utrzymuje prowadzenie w GTE Pro z Richardem Lietzem walka o 2. miejsce pomiędzy AF Corse a Team Manthey jest ożywiona. Davide Rigon za kierownicą Ferrari nr 71, sprzeciwił się powrotowi nr 92 Fryderyka Makowieckiego. Jednak obaj kierowcy głupio trzymali się razem w ramach reżimu „pełnego żółtego toru” po utracie tylnego skrzydła CLM01. F458 Italia doznał lekkich uszkodzeń (tarcie tylnego koła) i szybko stracił 2. miejsce na rzecz Porsche.

Walka o prowadzenie w GTE Am toczy się pomiędzyAston Martin nr 98 Mathiasa Laudy i Dempsey – Proton Racing Porsche Patricka Longa.

Zobacz filmy z wydarzenia na link.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz