WEC – Podczas 6-godzinnego wyścigu w Fuji przeważał deszcz

6-godzinny wyścig Fuji nie mógł zostać rozegrany ze względu na ulewne opady deszczu na torze japońskim. Audi zdobyło tytuł Producentów, a Toyota odniosła swój pierwszy sukces bez żadnych problemów.

opublikowany 20/10/2013 à 09:09

Zielonej flagi nigdy nie widziano podczas 6-godzinnego wyścigu na Fuji, japońska runda została przerwana z powodu ulewnych opadów, które uniemożliwiły kierownictwu wyścigu wypuszczenie samochodów na tor. Chociaż samochody stale ewoluowały w ramach samochodu bezpieczeństwa, klasyfikacja i ceremonia końcowa nadal zostały ustalone na koniec zawodów, nawet jeśli wszyscy kierowcy zdobyli tylko połowę punktów.

W rezultacie Toyota remporte son premier succès de la saison avec la TS030 n°7 de Nakajima-Lapierre-Wurz regularnie zwyciężał w zeszłym roku na tej trasie. Podczas gdy Audi zdobyło tytuł Producentów, R18 nr 2 Duval-Kristensen-McNish zajmuje drugie miejsce, a jego załoga jest coraz bliżej tytułu, a R18 nr 1 firmy Tréluyer-Fässler-Lotterer zajmuje ostatnie miejsce w grupie wraz z Toyotą nr 8 firmy Davidson-Bum-Sarrazin po zjeździe do boksów. Rebellion uzupełnia podium z Lolą B12/60 firmy Belicchi-Beche, ale szwajcarski zespół jest z pewnością bardziej dumny ze swojego sukcesu w Petit Le Mans.

Oak Racing wygrywa w LMP2 z Morganem z numerem 35 z Baguette-Plowman-Gonzalez, który zdobył pole position w tej kategorii. Aston Martin wygrywa w GTE Pro i GTE Am. Zwycięstwo w pierwszej kategorii przypadło Vantage nr 97 Makowieckiego-Turner-Mücke, zaś Senna-Poulsen-Nygaard zwyciężyło z numerem 95.

Nasz specjalny korespondent powróci do tego konkretnego weekendu WEC w Fuji w numerze 1932 AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.