Zwycięzcy Kunimoto i Sakaguchi (Toyota Bandoh) zamieszanie, wielka panika dla Matsudy

Nissan Z nr 3 Katsumasa Chiyo i Mitsunori Takaboshi, początkowo ogłoszony zwycięzcą trzeciej rundy skróconej przez czerwoną flagę, został ukarany jedną minutą po kilku protestach za niezastosowanie się do drugiego obowiązkowego przystanku przed czerwoną flagą.

opublikowany 04/06/2023 à 15:13

Pierwsze zwycięstwo Bandoh w Super GT od 2016 roku / © Super GT

Wielka panika w Super GT w tę niedzielę na Suzuce. Podczas gdy zawodnicy pokonywali 59. z 77 okrążeń trzeciej rundy sezonu 3 rozgrywanej na torze GP Japonii, Nissan nr 2023 Tsugio Matsudy padł ofiarą gwałtownego wypadnięcia z toru po zetknięciu z Lamborghini Kosuke Matsuury Huracan GT23 JLOC.

Wyścig został przerwany przez wywieszenie czerwonej flagi, a sędziowie postanowili nie wznawiać zawodów. Problem: Nissan Z nr 3 Katsumasa Chiyo i Mitsunori Takaboshi, który zajmował prowadzenie w najwyższej kategorii GT500, nie wykonał jeszcze obowiązkowego pit stopu.

Choć powinna zostać ukarana, początkowo numer 3 mogła utrzymać zwycięstwo. Prawie wszystkie pozostałe zespoły zgłoszone do GT500 złożyły skargę i wygrały sprawę.

Nissan nr 3 otrzymał 60 sekund kary. Tym samym Chiyo i Takaboshi zostają zepchnięci na 4. miejsce, ponad 28 cali od zwycięzców: Yuji Kunimoto i Seny Sakaguchi na pokładzie Toyota Projekt GR Supra Racing Bandoh nr 19.

Toyota GR Supra TOM'S nr 36 Sho Tsuboi i Ritomo Miyata, którzy zdobyli pole position w rękach Tsuboi, uplasowali się na drugim miejscu, a Nissan Z nr 2, złożony z aktualnych mistrzów Super GT Kazukiego Hiramine i Bertranda Baguette, stanął na podium.

Jeśli chodzi o rannych pilotów, Matsudę i Matsuurę, pierwsza wiadomość była uspokajająca. Obaj mężczyźni byli przytomni po uderzeniu, a Matsuda nadal został zabrany do szpitala na wszelki wypadek.

W mistrzostwach Tsuboi i Miyata przejmują kontrolę nad rankingami z 36 punktami, siedem długości przed Chiyo i Takaboshim.