Tsuboi i Miyata, zwycięzcy mistrzostw Motegi i Super GT!

Dzięki trzeciemu zwycięstwu w sezonie podczas rundy finałowej na torze Motegi Sho Tsuboi i Ritomo Miyata zostali mistrzami Super GT na Toyocie Supra nr 36 należącej do Team TOM'S.

opublikowany 05/11/2023 à 10:12

Doriana Grangiera

© Toyota Gazoo Racing

• Wyniki Super GT odbyły się w tę niedzielę na torze Motegi i wyłoniły zwycięzców dnia, Sho Tsuboi i Ritomo Miyata! Japońska załoga Toyota Supra nr 36 z Team TOM'S wygrała ostatnią rundę sezonu i zdobyła tytuł!

• Na początku cztery załogi mogły jeszcze myśleć o tytule. Najlepiej w mistrzostwach zajęły Toyota nr 36 zespołu TOM'S (69 punktów) i Nissan nr 3 NDDP Racing Nissan (63 punkty).
  • Mając pole position w kwalifikacjach, Nissan Katsumasa Chiyo i Mitsunori Takaboshi miał przewagę w postaci pozycji na torze, ale ich nadzieje zostały rozwiane na cztery okrążenia przed metą, gdy Takaboshi, ofiara deszczu na finiszu, popełnił kluczowy błąd na ósmym zakręcie. ostatecznie utknąwszy w żwirze.
  • To wystarczyło, aby duet Tsuboi – Miyata odzyskał pierwsze miejsce i zapewnił sobie tytuł (pierwsze dla Miyaty, drugie dla Tsuboi). Obaj Japończycy spokojnie dotarli do mety, przed Tsugio Matsudą i Ronniem Quintarellim, którzy uratowali Nissanowi honor zajmując drugie miejsce na pokładzie NISMO nr 23.
  • Podium uzupełnia Honda Real Racing z numerem 17, w składzie Koudai Tsukakoshi i Nobuharu Matsushita, którzy po zmianie opon na mokre pod koniec wyścigu byli w stanie awansować na trzecie miejsce.