C2 – Nieoczekiwany zwycięzca na Hockenheim, hat-trick Audi

René Rast oparł się na strategii dwóch postojów, aby wygrać drugi wyścig DTM na torze Hockenheim, przed Nico Müllerem i Robinem Frijnsem. Loïc Duval przeszedł na emeryturę po zjechaniu z trasy.

opublikowany 05/05/2019 à 15:07

Medhiego Casauranga

W 2018 roku René Rast (Audi) wygrał sześć ostatnich wyścigów sezonu. DTM. W tę niedzielę, 5 maja, Niemiec odzyskał spokój z poprzedniego sezonu, odnosząc sukcesy w drugim wyścigu na torze Hockenheim (Niemcy). Nic nie było pewne, gdyż mistrz z 2 roku startował z 2017. miejsca na starcie!

René Rast wrócił jak kula armatnia po fazie samochodu bezpieczeństwa. Wyścig został zneutralizowany na siódmym okrążeniu z powodu wyjazdu z toru Loic Duval (Audi), następnie szósty. Francuz wszedł na żwir w tym samym miejscu co Sebastian Vettel u lekarza rodzinnego Formuła 1 2018.

Podczas neutralizacji René Rast zdecydował się zjechać do boksów, aby zmienić opony. Dobry wybór, ponieważ później skorzystał na lepszej przyczepności. Objął prowadzenie na 14. okrążeniu, by na kilka chwil go opuścić, czas na drugi postój (pit-stop pod SC nie mieści się w ramce obowiązkowych przystanków).

Trzej kierowcy Audi monopolizują na podium, w tym także Nico Müller i Robin Frijns. Opiekun pole position Philipp Eng (BMW) zajął czwarte miejsce, a zwycięzca pierwszego wyścigu Marco Wittmann (BMW, 1.) został wrzucony w korkociąg przez Pietro Fittipaldiego (Audi). Nowicjusz został ukarany przejazdem przez bramkę.

Wreszcie Paul di Resta (Aston Martin) zbiera punkty za siódme miejsce za debiut Vantage w DTM.

W numerze 2215 AUTOhebdo, dostępnym w sprzedaży cyfrowej w poniedziałki wieczorem i w środę w kioskach, przeczytaj analizę DTM przeprowadzoną przez naszego specjalnego korespondenta.