Carrera Cup Francja: pięć za tytuł

Lider mistrzostw przed przybyciem do ostatniej rundy sezonu na torze Paul-Ricard Maxime Jousse będzie musiał odeprzeć ataki czterech pretendentów: Mathieu Jamineta, Stevena Palette, Vincenta Beltoise i Jima Pla.

opublikowany 21/10/2015 à 15:08

Tulisa

0 Zobacz komentarze)

Carrera Cup Francja: pięć za tytuł

Po pięciu rundach i dziesięciu najbardziej konkurencyjnych wyścigach odbyło się ostatnie spotkanie 2015 Porsche Carrera Cup France rozgrywany w najbliższy weekend na torze w Castellet zapowiada trzymający w napięciu finał. Matematycznie rzecz biorąc, pięciu kierowców ma nadal szansę na zdobycie korony. Nawet jeśli wicemistrz z 2014 roku Maxime Jousse (Sébastien Loeb Racing) umieścił opcję na tytuł, 19 punktów dzielących go od Mathieu Jamineta (Technologia wyścigowa) nie stanowi wystarczającego kapitału, aby uchronić go przed ostateczną ofensywą ze strony kierowcy wyznaczonego na sezon Young Talent 2015. Kwalifikacje odegrają ważną rolę i zadecydują o dalszej części weekendu, wyjaśnia Jousse. Muszę dobrze się zakwalifikować, aby wyciągnąć z tych dwóch wyścigów jak najwięcej. Nie sądzę, że jazda w domu będzie na mnie wywierać presję, wręcz przeciwnie. Nadal pozostaje wiele do zrobienia, zanim będę mógł ogłosić zwycięstwo, więc pozostaję w 100% skupiony na swoim celu ".

« Doskonale zdaję sobie sprawę, że Maxime ma w tej chwili przewagę, ale będę walczył do końca, tak jak to robiłem w każdym z wyścigów– oznajmia ze swojej strony Jaminet. Mój zespół nigdy nie przestał mnie wspierać i dam z siebie wszystko, aby ich zadowolić. Kwalifikacje będą decydujące, trzeba będzie od razu wejść do gry, a przede wszystkim nie będzie sesji nadrabiania zaległości. » L'Espoir Carrera Cup 2014 Steven Palette (Martinet po Almeras), choć nieco w tyle na 27 długościach, wciąż jest w stanie wygrać, podczas gdy Vincent Beltoise (Saintéloc) i Jim Pla (Racing Technology) muszą liczyć na masakrę wśród swoich rywali, aby marzyć o trofeum.

Ostatnie dwa wyścigi sezonu 2015 odbędą się w sobotę o 12:55 i w niedzielę o 15:25.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz