DTM – Mercedes chce odbić się w Rosji

Po burzliwym epizodzie na torze Red Bull Ring, który kosztował Pascala Wehrleina utratę pozycji lidera mistrzostw, Mercedes będzie chciał w najbliższy weekend wrócić do czołówki na torze w Moskwie.

opublikowany 26/08/2015 à 14:34

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

DTM – Mercedes chce odbić się w Rosji

Na początku sierpnia br DTM trafił na pierwsze strony gazet po drugim wyścigu na czerwony Byk Austriacki pierścień sygnowany przekazanie broni pomiędzy Audi Timo Scheidera a obydwoma kierowcami Mercedes, Pascal Wehrlein i Robert Wickens oraz kontrowersje, które potem nastąpiły.

Po prawie miesięcznej przerwie wakacyjnej i dwóch nieudanych rundach Mercedes zamierza teraz odbić się na rosyjskim torze Moskwa Raceway, torze, który w zeszłym roku nie wywołał uśmiechu na jego twarzy. Wydaje się jednak, że w klanie ze Stuttgartu panuje optymizm. Ze strony ART Grand Prix drugi w drugim wyścigu w Austrii Gary Paffett ma nadzieję utrzymać dobrą passę i chwali pracę wykonaną przez francuski zespół, który w tym roku debiutuje w DTM.

„Tempo Mercedesa, a zwłaszcza mojego samochodu, w ciągu ostatnich kilku weekendów było bardzo dobre i bardzo zachęcające.
– wyjaśnia Brytyjczyk. W drugiej połowie sezonu na pewno będę starał się zdobywać coraz więcej podium i wspinać się na ostatni stopień, po kilkukrotnym zajęciu drugiego lub trzeciego miejsca. Musimy także wzmocnić doświadczenie SZTUKI. To nowy zespół, ale wykonują naprawdę dobrą robotę. »

Nasze pytanie/odpowiedź zadane Frédéricowi Vasseurowi, założycielowi i prezesowi ART Grand Prix znajdziesz także w numerze 2026 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfroweji w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz