DTM-C1: Wickens wraca do sukcesu

Kanadyjczyk Robert Wickens bez problemu zwyciężył w pierwszym wyścigu na torze Zandvoort. Esteban Ocon zdobywa pierwsze punkty.

opublikowany 16/07/2016 à 18:59

Artykuł wstępny

Robert Wickens nie zaznał smaku zwycięstwa od zawodów Norisring w 2015 roku. Po trzech miejscach na podium od początku sezonu Kanadyjczyk Mercedes wreszcie przyniosło skutek w tę sobotę, logicznie wygrywając pierwszą konfrontację na spotkaniu w Zandvoort.

Kierowca mercedesa uniknął wypadku od początku oznaczonego przez incydent z udziałem Adriena Tambaya (Audi), Maximiliana Götza (Mercedes) i Martina Tomczyka (BMW), ten ostatni uderzył Götza od tyłu i posłał go na RS 5 francuskiego kierowcy. Kierowca marki ze śmigłem za manewr zostanie ukarany przejazdem, natomiast do ewakuacji Audi i uszkodzonego BMW został uruchomiony samochód bezpieczeństwa. Tambay pojawi się później na ekranach telewizorów z zabandażowaną ręką.

Kilka okrążeń później, po wznowieniu wyścigu, Augusto Farfus (BMW) spowodował nową neutralizację, ustanawiając strefę spowolnienia, po tym jak Brazylijczyk wypadł z toru bez grawitacji na zakręcie nr 9.

Po tych przygodach nic nie będzie w stanie zniweczyć postępu Wickensa, który na koniec 25 okrążeń wyścigu wygrywa z ponad siedmioma sekundami przewagi nad BMW M4 Marco Wittmanna, który w mistrzostwach radzi sobie dobrze od czasu swojego głównego rywala Edoardo Mortara (Audi) zajął 17. miejsce po tym, jak został ukarany przejazdem przez przejazd za niewłaściwe przestrzeganie strefy wolnej.

Christian Vietoris stanął na podium za kierownicą swojego Mercedesa-AMG C 63 po zaciętej walce z Garym Paffettem (Mercedes) na ostatnich pięciu okrążeniach. Kierowca ART Grand Prix spędził trochę czasu na trzeciej pozycji, zanim Vietoris odzyskał kontrolę nad torem.

Jamie Green (Audi) awansował na piątą pozycję, przed Antonio Felixem da Costą (BMW), który oparł się atakowi Audi RS 5 Mattiasa Ekströma. Daniel Juncadella (Mercedes) dojechał na ósmej pozycji przed siebie Francuski Esteban Ocon (Mercedes), który zdobywa pierwsze punkty w DTM. Belg Maxime Martin (BMW) zamyka pierwszą dziesiątkę.

Dzięki temu sukcesowi Robert Wickens wraca na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc dziesięć punktów do Marco Wittmanna. Drugi wyścig w Zandvoort rozpocznie się jutro o 13:40.