FFSA GT-C1: AKKA-ASP wznawia wyścig o tytuł

Wraz ze zwycięstwem Ferrari 458 Italia zespołu Moullin-Traffort – Beaubelique – Mastronardi na torze Paul-Ricard wyścig o tytuł we francuskich mistrzostwach FFSA GT zostaje całkowicie wznowiony.

opublikowany 24/10/2015 à 15:48

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FFSA GT-C1: AKKA-ASP wznawia wyścig o tytuł

Pierwszy wyścig finałowy Mistrzostwa Francji FFSA GT na trasie Paul-Ricard w Var zarezerwował scenariusz twist, który pozwala Morgan Moullin-Traffort i Jean-Luc Beaubelique (AKKA-ASP) łączony z Włochem Rino Mastronardim, zastępując Philippe'a Giauque z Nawarry, aby powrócić do meczu o tytuł z trioIMSA Wydajność.

Si la Porsche 911 GT3 R nr 1 autorstwa Raymonda Naraca? Oliviera Pernauta? Sébastien Dumez wywalczył pole position w pierwszej rundzie, a wypadek, który miał miejsce na samym końcu kwalifikacji, zmusił Oliviera Pernauta do wystartowania z alei serwisowej w sobotnie popołudnie.

Pierwszy zwrot akcji, który mógłby załatwić sprawę Ferrari 458 Italia nr 6 marki Lémeret? Cayrolle’a? Santamato lub Audi R8 LMS ultra nr 3 Loeb Wyścigi Paryża? Hallyday? Gaillard, również ubiegający się o koronację, ale ostatecznie uśmiechnięty do drużyny AKKA-ASP i F458 nr 20.

Zespół Jérôme’a Polianda, który również zdobył tytuł drużynowy, szczególnie skorzystał na kolejnych eliminacjach Audi nr 3, dogonionego przez drugie R8 z Loeb Racing, następnie walczącego z przodu Arno Santamato, który miał problem z zawieszeniem swojego Ferrari i nie mógł dojechać na metę .

Pomimo kolizji typu drive-thru z siostrzanym samochodem Loeb Racing, Lonni Martins, Christian Bottemanne i Christophe Hamon ostatecznie zajęli drugie miejsce, a Soheil Ayari, Maxime Pialat i Nicolas Tardif zajęli podium w sportowym Ferrari 458. Garage nr 9.

Olivier Panis, powiązany z Fabienem Barthezem i Erikiem Debardem (Ferrari? AKKA-ASP), zajął 4. miejsce przed kolejnym 458 Italia, numerem 8 z Beltoise-Duqueine-Colançon. Należy pamiętać, że Renault RS 01 od Team Duqueine de Lorgere-Roux? Bard? Clément wchodzi do pierwszej dziesiątki i dominuje w Open Challenge. Porsche 10 Lorient Racing wygrywa wyścig Gentlemen Challenge.

Ostatni wyścig sezonu, decydujący o przyznaniu tytułu kierowców, rozpocznie się jutro o 13:30, a pole position będzie miał Mike Parisy.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz