FFSA GT-C1: Drugi sukces StratégiC

Porsche 911 GT3 R zespołu StratégiC odniosło swój drugi sukces w tym roku w Nawarrze w Hiszpanii.

opublikowany 26/09/2015 à 17:50

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FFSA GT-C1: Drugi sukces StratégiC

Po tym, jak się narzucił w Val de Vienne latem, stajnia Yvesa Courage, Strategia, skorzystało z drugiego w tym roku wyjazdu poza Francję do Nawarry w Hiszpanii, aby po raz kolejny stanąć na szczycie podium.

Po starcie z pole position Mikołaj Mislin natychmiast stracił kontrolę nad wyścigiem w stosunku do drugiego 911 GT3 R IMSA Wydajność uzyskana podczas pierwszego przejazdu przez Oliviera Pernauta. Jeżeli ten ostatni odłączył się, po zatrzymaniu się na poboczu toru wyruszył samochód bezpieczeństwa Ferrari 458 Italia nr 6 autorstwa Erica Cayrolle (Sport Garage) zniweczył jego wysiłki.

Po pierwszej zmianie kierowców Sébastien Dumez nie mógł nic zrobić przeciwko atakowi Sacha Bottemann co powiększyło niemal zdecydowaną przewagę nad zwycięstwem Benjamina Lariche’a utrzymał prowadzenie nad Raymondem Naraciem w końcowych momentach imprezy.

Lonni Martins (Audi R8 LMS ultra? Sébastien Loeb Racing) zajął trzecie miejsce, tuż przed swoim kolegą z drużyny Mikem Parisy. Słabe wyniki Ferrari 458 Italia nr 6 z trio Lémeret-Cayrolle-Santamato korzyści załodze Narac-Dumez-Pernaut, która zwiększa jej przewagę w mistrzostwach.

Drugi wyścig odbędzie się jutro o 13:55.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz