FFSA GT-C2: mistrz IMSA, Loeb Racing kończy w wielkim stylu

Raymond Narac, Olivier Pernaut i Sébastien Dumez zdobyli tytuł mistrza Francji FFSA GT. Loeb Racing zdobywa podwójną bramkę w ostatniej rundzie.

opublikowany 25/10/2015 à 15:27

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FFSA GT-C2: mistrz IMSA, Loeb Racing kończy w wielkim stylu

Ukoronowany w zeszłym roku podczas finału w Var, Team IMSA Wydajność wznowił swój występ w 2015 roku wraz z koronacją tria Raymond Narac, Olivier Pernaut i Sébastien Dumez. Wczoraj w trudnej sytuacji, po wypadku w kwalifikacjach, załoga Porsche 911 GT3 R n°1 ograniczyło szkody, zachowując kontrolę nad mistrzostwami przed finałowym pojedynkiem z Ferrari 458 Italia nr 20 autorstwa Morgana Moullina-Trafforta i Jean-Luca Beaubelique, powiązanego z Rino Mastronardim.

Jednak już na pierwszych metrach niedzielnego finału rezydenci Team AKKA-ASP zostali szybko wyeliminowani w walce wręcz pierwszej rundy, która wyeliminowała wielu zawodników, w tym RS 01 Team Duqueine.

Mimo wyścigu nie pozbawionego komplikacji, w tym kontaktu ze stertą opon, Normandy Porsche 911 dojechało do mety na ósmej pozycji, co zapewniło Raymondowi Naracowi drugi z rzędu tytuł, po zdobyciu tytułu w 2014 roku z Nicolasem Armindo .

Ten ostatni wyścig uśmiechał się dalej Sébastien Loeb Wyścigi z kim podpisuje fajny dublet Audi R8 LMS ultra nr 3 Mike’a Parisy’ego? Davida Hallydaya? Philippe'a Gaillarda który poprzedza siostrzany samochód Christophe’a Hamona? Christiana Bottemanne’a? Lonniego Martinsa. Sport Garage uzupełnia podium modelem F458 Italia nr 12 Gillesa Vanneleta? Enzo Guibberta? Paweł Lamic.

Pozostałe tytuły w 2015 roku zdobyli Valentin Simonet (Saintéloc) w kategorii Junior Challenge oraz David Loger i Eric Mouez w kategorii Gentlemen Challenge.

Pełny raport z finału Mistrzostw Francji znajdziesz w pełnej relacji FFSA GT w Paul-Ricard, wyprodukowany przez naszego specjalnego korespondenta w Var, w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępny od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz