Zwycięzcy Ferté i Demoustier naAlpine z Bodemer Auto do Lédenon

Bodemer Auto odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w FFSA GT, wygrywając wyścig 1 w Lédenon zAlpine autorstwa Alaina Ferté i Grégoire’a Demoustiera.

opublikowany 06/07/2019 à 19:46

Alain Ferté i Grégoire Demoustier dali Bodemer Auto pierwszy sukces w FFSA GT zAlpine A110 GT4 zwycięskie w pierwszym wyścigu w Lédenon (Gard). W czołówce Alain Ferté cierpliwie czekał, zanim znalazł okazję do pokonania polemana Roberta Consaniego (Alpine), aby przejąć kontrolę nad wyścigiem. Jego kolega z drużyny, Grégoire Demoustier, zwyciężył przed Benjaminem Lariche i utrzymał swoją pozycję aż do mety z szachownicą.

« Je suis ravi de cette première victoire pour l’équipe. Nous avons réussi à effacer la Porsche assez rapidement, mais il fallait ensuite gérer les pneumatiques. J’étais un peu plus rapide que Robert, mais il savait parfaitement où fermer la porte. J’ai donc géré jusqu’à trouver l’ouverture avant de laisser Grégoire finir le travail et sceller ce résultat qui rattrape nos scores vierges sur les deux premiers rendez-vous de la saison », zwierzył się Alain Ferté.

Alpine zdobył dublet zajmując drugie miejsce w samochodzie nr 8 Speed ​​​​Car of Consani-Lariche, a podium uzupełnił Mercedes-AMG nr 187 od CD Sport powierzony Cauhaupé-Rougier. Pierwszą piątkę uzupełniły samoloty A5 zespołu CMR, numer 110 z Servol-Tribaudini przed numerem 111 z Lemeret-Jean.

Fabien Michal i Grégory Guilvert, liderzy mistrzostw przybywający do Lédenon, zajęli 8. miejsce za Porsche Caymanem nr 64 z Team Jouffruit by Vic'Team z Jouffret-Trémoulet i mercedesem nr 88 AKK-ASP z Ricci-Drouet.

Nicolas Gomar i Julien Lambert odnieśli trzeci z rzędu sukces w Am, za kierownicą modelu AGS Events Cayman nr 3, który w klasyfikacji generalnej zajął 10. miejsce.

Następnie odbędzie się drugi wyścig FFSA GT w Lédenon transmisja na żywo w najbliższą niedzielę od 12:45