GT Tour – Ide i Moullin-Traffort na pole position w Spa

Enzo Ide (Audi) i Morgan Moullin-Traffort (Ferrari) zdobyli dwa pole position w trzeciej rundzie francuskich mistrzostw GT FFSA na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

opublikowany 21/06/2014 à 11:50

Pierre Tassel

Belgijski zespół Audi Club WRT przybył w ten weekend na tor Spa-Francorchamps w Belgii, aby zmierzyć się z elitą francuskiego GT z dwiema załogami, które na papierze wyglądały przerażająco: Enzo Ide i André Lotterer w R8 LMS Ultra nr 5 oraz Benoît Tréluyer – Yves Weertsa. Dwóch zwycięzców 24 godziny Le Mans Zawodnik 2014 będzie także brał udział w 24-godzinnym wyścigu w Spa w tym samym zespole, co sprawiło, że francuski wyścig GT stał się próbą generalną dla belgijskiej drużyny. Ten ostatni spisał się dobrze, odkąd Ide zdobył pole position w pierwszym wyścigu. On jest przed Ferrari 458 Italia n°1 de Philippe Giauque et la Porsche 911 du Team IMSA Występ prowadzony przez Raymonda Naraca. Yves Weerts, kolega z drużyny Benoît Tréluyera, wystartuje jako ostatni.

W drugim wyścigu z pole position wystartuje Ferrari aktualnego mistrza Morgana Moullina-Trafforta. Kierowca zespołu Sofrev-ASP ​​​​pokonał inny włoski samochód, samochód Soheila Ayari (Team Duqueine) i Audi R8 André Lotterera. Niemcy Sebastiena Loeb Wyścigi rozpoczną się z 5. i 6. miejsca w tej drugiej rundzie, a duety Roland Bervillé – Anthony Beltoise i Henry Hassid – Mike Parisy dogonią po skomplikowanych pierwszych kwalifikacjach, które dla mieszkańców stajni dziewięciokrotnego wyścigu zakończyły się na 13. i 16. miejscu mistrz świata rajdów. Benoît Tréluyer ustanowił jedenasty czas. Należy pamiętać, że Speedcar Audi nr 11, który został wczoraj uszkodzony podczas testów, nie wziął udziału w dzisiejszych porannych sesjach.

Pierwszy wyścig rozpocznie się dziś o 18:45.