Martin Truex Jr. wygrywa po falstartie

Kierowca Joe Gibbs Racing rozpoczął rundę w Richmond w najgorszy możliwy sposób, otrzymując karę na pierwszym metrze wyścigu za przekroczenie linii startu przed opiekunem pole position, swoim kolegą z drużyny Dennym Hamlinem. 400 okrążeń później Truex Jr. ponownie przekroczył tę linię jako pierwszy, tym razem legalnie jako zwycięzca drugiej rundy play-offów.

opublikowany 12/09/2021 à 09:42

Gautier uspokaja

Przy tej okazji odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie i ukończył wyścig przed kolegami z drużyny Joe Gibbs Racing, Hamlinem i Christopherem Bellem. Ten sukces daje mu przepustkę do drugiej fazy eliminacyjnej, „Rundy 12”, w której z pewnością zwycięży Denny Hamlin w ostatni weekend w Darlington, a Kyle Larson będzie 6. w tej rundzie i matematycznie zakwalifikowany na punkty

„Wyścigi w Bristolu w przyszłym tygodniu bez żadnych ograniczeń będą świetną zabawą! » – Martin Truex Jr.

Pilot z Toyota Camry #19 a mené au total 80 tours et a pris la tête pour ne plus la quitter à 51 tours de l’arrivée.

Wina Truex Jr. na początku jest niestety aż nazbyt oczywista.

Finał był szczególnie płynny i obejmował 3 sekwencje pit stopów pod zielonymi flagami. Główną rywalizację ostatecznie rozegrali jego koledzy z drużyny, a w szczególności Kyle Busch, być może najbardziej groźny, który po dwóch karach za nadmierną prędkość w boksach musiał porzucić wszelkie nadzieje na zwycięstwo i ostatecznie zajął 2. miejsce. Denny Hamlin prowadził przez 9 okrążeń, po czym stracił 197 sekundy za Truexem Jr. na linii. Trzecie miejsce Christophera Bella uzupełnia ten wspaniały występ zespołu.

Chase Elliott, obrońca tytułu, zajął czwarte miejsce, przed Joeyem Logano i Kylem Larsonem. Szósty Ross Chastain ma za sobą serię dobrych wyścigów i jest pierwszym z niekwalifikowanych kierowców.

Larson kwalifikuje się na punkty do rundy 12

Lider Stewartu-Haas Racing, Kevin Harvick, Kyle Busch i Ryan Blaney z Team Penske zamykają pierwszą dziesiątkę. Należy zauważyć, że Blaney 10. jest pierwszym kierowcą, który ukończył jedno okrążenie za liderem.

Kurt Busch zawsze hojny w swoich wysiłkach…

Kurt Busch, który prowadził wyścig na pierwszych okrążeniach, doznał awarii opony, w wyniku której Chevrolet Chip Ganassi Racing wjechał w ścianę już po 40 okrążeniach. Zajmuje 12. miejsce wraz z Alexem Bowmanem. To ostatnie miejsce w kwalifikacjach jest wiele warte, a walka zapowiada się fatalnie w najbliższy weekend na arenie w Bristolu!