C1: Schumacher ucieka przed chaosem i odniósł czwarte zwycięstwo

Niemiecki kierowca pokonał swojego kolegę z drużyny Shwartzmana i wygrał na torze Nürburgring.

opublikowany 08/09/2018 à 11:24

Jeremy’ego Satisa

Na początku wyścigu doszło do kolizji na pierwszym zakręcie, w której uczestniczyli Alex Palou (Hitech GP) i Marino Sato (Motopark), a następnie zderzyli się z trzema innymi kierowcami, którzy zmuszeni byli wycofać się z wyścigu.

Przy ponownym uruchomieniu Mick Schumacher (Prema Racing), wówczas drugi, zajął pierwsze miejsce od Roberta Shwartzmana i pomimo presji wywieranej przez Rosjanina przez całą imprezę, młody Niemiec nie poddał się aż do flagi w szachownicę i zarejestrował swoją 4.e zwycięstwo sezonu w 4 rundach.

Dan Ticktum wraca na podium, a zawodnik Motoparku zajmuje 3. miejscee przed Enaamem Ahmedem (Hitech GP) i Ralfem Aronem (Prema Racing). Marcus Armstrong jednym z powrotów do wyścigu po karze przesunięcia o 10 miejsc na starcie, a kierowca Premy przekroczył linię mety w 6.e pozycję przed swoim kolegą z drużyny Guan yu Zhou.

Jonathan Aberdein (Motopark) kończy zawody na 8. miejscue pozycję przed Benem Hingeleyem (Hitech GP) i Keyvanem Andresem Soorim (VAR), którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Sacha Fenestraz (Carlin) stał się dodatkową ofiarą wypadku na pierwszym okrążeniu i ukończył wyścig na 12. pozycjie pozycji.