F3 – Kto zostanie wicemistrzem?

Choć tytuły mistrzowskie kierowców, drużyn i tytułu najlepszego debiutanta zostały już przyznane, to ostatnie spotkanie w roku zadecyduje o ostatecznym podium Mistrzostw Europy.

opublikowany 14/10/2015 à 14:30

Tulisa

0 Zobacz komentarze)

F3 – Kto zostanie wicemistrzem?

Felix Rosenqvist i jego zespół Prema Powerteam koronowani od przedostatniej rundy na torze Nürburgring, finału mistrzostw Europy F3 która odbędzie się w najbliższy weekend na Hockenheim, będzie główną atrakcją wyłonienia wicemistrza Szweda.

Obecnie najlepsze miejsce zajmuje Antonio Giovinazzi (Jagonya Ayam i Carlin). Lider klasyfikacji generalnej do wyścigu w Portimao na początku września Włoch ma zaledwie osiem punktów przewagi nad Monako Charles Leclerc (Van Amersfoort Racing), już zapewniony, że ukończy sezon jako najlepszy debiutant w 2015 roku i który zdominował pierwszą część sezonu. Ostatnim kierowcą, któremu zależy na miejscu na ostatnim podium, jest Brytyjczyk Jake Dennis, kolega z drużyny Rosenqvista w Premie. Będzie jednak musiał liczyć się z porażką przynajmniej jednego z dwóch wymienionych, gdyż do Giovinazziego traci prawie trzydzieści punktów.

Kwalifikacje do ostatniego spotkania sezonu odbędą się w piątek o 14:45 i 17:40. Wyścigi odbędą się w sobotę o godzinie 10:15 i 16:10, a następnie w niedzielę o 45:XNUMX.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz