F3 – Rosenqvist zdobywa wszystkie pole position na torze Nürburgring

Felix Rosenqvist zdobył pole position we wszystkich trzech wyścigach podczas spotkania Mistrzostw Europy F3 na torze Nürburgring.

opublikowany 25/09/2015 à 18:13

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

F3 – Rosenqvist zdobywa wszystkie pole position na torze Nürburgring

Feliks Rosenqvist (Prema Powerteam) wygrała wszystkie kwalifikacje zawodów F3 Mistrzostw Europy na torze Nürburgring (Niemcy), będąc najszybszym w dwóch sesjach kwalifikacyjnych.

Z czasem 1:21"126 lider Mistrzostw, który świętował swoje 14. pole position w tej dyscyplinie, wystartuje z przodu George Russell (Mops) i Nicka Cassidy'ego (Prema Powerteam), podczas gdy Callum Ilott (Mops) i Jake Dennis (Prema Powerteam) uzupełnij pierwszą piątkę. Charles Leclerc (Van Amersfoort Racing) wystartuje z szóstego miejsca z przodu Antonio Giovinazzi (Jagonya Ayam z Carlin) natomiast to oni są głównymi przeciwnikami tytułowego faworyta.

Feliks Rosenqvist zdobył dwa pozostałe pole position w drugiej sesji, ustanawiając swoje najlepsze okrążenie o kilka setnych od wzorca. George Russell znów był najbliżej, uderzając w drut Lance Stroll (Prema Powerteam), ale Szwedowi udało się zabezpieczyć pierwszy rząd stawki na wyścig 3.

Jake Dennis wystartuje z czwartej i piątej pozycji w dwóch ostatnich wyścigach weekendu Charles Leclerc za każdym razem zacznie się od siódmego rzędu. Antonio Giovinazzi zajął piąte i czwarte miejsce.

Rywale polemana będą mogli jednak skorzystać z kary nałożonej na George'a Russella za wymianę silnika. Brytyjczyk otrzymał karę przesunięcia o dziesięć miejsc za trzy wyścigi.

Pierwsze dwa wyścigi zostaną rozegrane w najbliższą sobotę, 26 września o godzinie 12:05 i 17:40, natomiast start ostatniego odbędzie się w niedzielę 27 września o godzinie 10:45.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz