F3 – Stroll i Günther sprawiają, że Prema błyszczy na torze Nürburgring

Lance Stroll i Maximilian Günther wystartują z pole position we wszystkich trzech wyścigach weekendu w Eifel.

opublikowany 09/09/2016 à 19:47

Lider mistrzostw Lance Stroll znowu mocno uderzyć. Kierowca Prema Powerteam zdobył w tym sezonie ósme i dziewiąte pole position w Mistrzostwach Europy. F3 na koniec dwóch sesji kwalifikacyjnych na torze Nürburgring.

Stroll, drugi raz za Brazylijczykiem Sergio Sette Camara (Motopark) w Q1, Stroll skorzystał z kary przesunięcia o dziesięć miejsc nałożonej na zawodnika z grupy spadkowej czerwony Byk (w związku ze zmianą silnika podczas imprezy w Spa w Belgii), aby zająć pierwsze miejsce na starcie w pierwszym wyścigu jutro.

Nick Cassidy i Maximilian Günther (Prema Powerteam) uzupełniają grupowy wysiłek drużyny René Rosina. Anthoine Hubert (Wyścigi Van Amersfoorta) rozpocznie inauguracyjny wyścig weekendu w czołowej 10-tce.

Druga sesja kwalifikacyjna również została zdominowana przez Strolla, który zdobył pole position w drugim wyścigu z przewagą 2 tysięcznych, wyprzedzając swojego głównego rywala w mistrzostwach Günthera w czasie 105:1″21. Z drugiego rzędu wystartują George Russell (Hitech GP) i Joel Eriksson (Motopark), przed Nickiem Cassidym (Prema Powerteam) i Niko Kari (Motopark). Anthoine Hubert wystartuje z dziewiątej pozycji.

Dzięki swojemu drugiemu najlepszemu czasowi w Q2 Maximilian Günther wystartuje z pole position do ostatniej weekendowej konfrontacji przed Lance Strollem. Hubert zajął 11. miejsce.