F3 – Barnicoat zwycięski na Węgrzech

Ben Barnicoat wygrał 3. wyścig Mistrzostw Europy F3 w Budapeszcie, rozgrywany na mokrym torze, wykorzystując kolizję liderów.

opublikowany 24/04/2016 à 13:08

Ben Barnicoat (HitechGP) wygrał ostatni wyścig weekendu F3 Mistrzostwa Europy na mokrym torze Hungaroring. Mieszkaniec Fundacji Racing Steps wykorzystał starcie Maximiliana Günthera (Prema Powerteam) z Georgem Russellem (HitechGP), aby po starcie z szóstej pozycji przejąć kontrolę nad wyścigiem.

Brytyjczyk zwyciężył przed Joelem Erikssonem (Motopark) i Lance Stroll (Prema Powerteam), podczas gdy Guanyu-Zhou (Motopark) i Sergio Sette Camara (Motopark) zamknęli pierwszą piątkę przed kolarzami Van Amersfoort Racing, Callumem Ilottem i Pedro Piquetem Jr. Anthoine Hubert (Van Amersfoort Racing) po starcie z końca pola startowego zajął miejsce poza punktami.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw Europy F3 na Hungaroringu w numerze 2060 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.