F3-C2: Rosenqvist mści się na Hockenheim

Felix Rosenqvist odnotowuje swoje drugie zwycięstwo w sezonie w Mistrzostwach Europy F3, wygrywając drugi wyścig na torze Hockenheim, gdzie startował z pole position.

opublikowany 02/05/2015 à 11:59

Felix Rosenqvist (Prema Powerteam) podpisuje kontrakt swoje drugie zwycięstwo w sezonie F3 Mistrzostwa Europy po starcie z pole position w drugim wyścigu. Szwed zwyciężył z prawie dziesięciosekundową przewagą Charles Leclerc (Van Amersfoort Racing), który nie był w stanie dotrzymać tempa liderowi. Monako wciąż zdobywa czwarte podium z rzędu.

Począwszy od 5. miejsca, Antonio Giovinazzi (Jagonya Ayam i Carlin) zdołał uplasować się w pierwszej trójce, zwłaszcza kosztem miłej walki z Maximilianem Güntherem (Mücke Motorsport) na ostatnich okrążeniach, aby kontynuować swoją serię miejsc na podium, których nie schodził od początku sezonu.

Brandon Maïsano (Prema Powerteam) dobrze powrócił z 16. pozycji i zajął 10. miejsce.