F3-C3: Deszcz przynosi korzyść Antonio Giovinazziemu

Polemanem trzeciego wyścigu Włoch Antonio Giovinazzi został ogłoszony zwycięzcą upału przerwanego przez deszcz.

opublikowany 02/08/2015 à 14:32

Pierre Tassel

Deszcz zakłócił przebieg austriackiego weekendu wydarzeń DTM oraz Mistrzostwa Europy w F3. Początek trzeciego wyścigu jednomiejscowy pierwotnie zaplanowany na dzisiejszy poranek o godzinie 11:45 został przesunięty na 13:25 ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe w Spielbergu.

Skoro kwalifikacje DTM mogły odbyć się „normalnie”, to w F3 start odbywał się za samochodem bezpieczeństwa? przed wywieszeniem czerwonej flagi na 4. okrążeniu. Po około dwudziestu minutach oczekiwania na polach startowych kierowcy ponownie wyjechali za samochodem bezpieczeństwa... tylko na kilka minut i dwa okrążenia, a sędziowie ponownie przerwali zawody drugą czerwoną flagą, ostateczną.

Antonio Giovinazzi (Jagonya Ayam z Carlin-Volkswagen)
wygrywa ostatnią niedzielną rundę przed Felixem Rosenqvistem (Prema Powerteam? Mercedes) i Sergio Sette Camara (Motopark? Volkswagen). Logicznie rzecz biorąc, połowa punktów zostanie przyznana.

Pełną relację z rundy Mistrzostw Europy F3 w Spielbergu znajdziecie w numerze 2023 AUTOhebdo, dostępnym już jutro wieczorem w wersji cyfrowej, a od najbliższej środy w kioskach.