F3-C3: Ostatni zwycięzca Lucasa Auera na Hockenheim

Lucas Auer wygrał ostatni wyścig Mistrzostw Europy F3 na torze Hockenheim, wyprzedzając Jordana Kinga i Toma Blomqvista.

opublikowany 19/10/2014 à 12:50

Lucas Auer (Mücke Motorsport) wygrał 33. i ostatni wyścig sezonu F3 Mistrzostwa Europy po starcie z trzeciej pozycji. Austriak zdołał zyskać przewagę nad rozgrywającym pole position Tomem Blomqvistem (Jagonya Ayam z Carlinem), zwycięzca wyścigu 2, który ostatecznie wspiął się na ostatni stopień podium po przegranej także z Jordanem Kingiem (Carlin).

Honorowy tytuł wicemistrza meczu zachował jednak Tom Blomqvist Max Verstappen (Van Amersfoort Racing), który musiał zadowolić się szóstym miejscem, startując dopiero z ósmego miejsca. Przyszły pilot Toro Rosso, który zajął miejsce za Felixem Rosenqvistem (Mücke Motorsport) i Antonio Giovinazzim (Jagonya Ayam z Carlinem), mimo to rozegrał wspaniały pojedynek z mistrzem Esteban Ocon (Prema Powerteam), który zajął miejsce za Holendrem. Dwaj wielcy przeciwnicy sezonu walczyli koło w koło, uważając, aby uniknąć kontaktu.

Wyścigi Mistrzostw Europy F3 na Hockenheim trzeba zobaczyć w całości tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw Europy F3 w Hockenheim w numerze 1983 AUTOhebdo, dostępną od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.